Advert

PALAMUT RİP'E TAKILDI!

PALAMUT RİP'E TAKILDI!
PALAMUT RİP'E TAKILDI! Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Ordu'da son günlerde yaşanan rip akıntısı, balık avı ve fiyatlarına olumsuz yansıdı. Balıkçılar tarafından bolca avlanan ve tezgahlarda tanesi 7 liradan alıcı bulan palamut, akıntı sonrasında istenilen düzeyde avlanamazken, tane fiyatı da 17 liraya yükseldi.

 

Palamudun bol olmasından ötürü sezona iyi başlayan Ordulu balıkçılar, akıntıya takıldı. Denizdeki rip akıntısı nedeniyle ağların yeteri kadar dolmadığını aktaran Kumbaşı Balıkçılar Kooperatifi Başkanı Şahin Aydemir, birkaç gün içerisinde bu akıntıdan kurtulup palamudun yeniden bollaşacağını ve fiyatın da düşeceğini söyledi.

"Kıyı balıkçılarını etkiledi"

Son günlerde ilimiz denizinde bir rip akıntısı vardı. Bu yüzden balıkçılarımız istenilen düzeyde balık avlayamadı. Ayrıca balık şuan en hızlı şekilde yolculuğunu tamamlamaya çalışıyor. Balıkçılarımız da palamudun peşinden gidiyor. Bu süre zarfında son birkaç gündür balık rip akıntısına takıldı. Bu durum özellikle kıyı balıkçılarını etkiledi. Ancak bu durum geçiciydi. Yeniden ilimizde bol palamut avlanacak. Yükselen palamut fiyatı yeniden 10 lira ve altına inecektir." dedi.

Palamudun batıdaki görevini tamamladığını ve artık Ordu sınırlarına girdiğini belirten Aydemir, bundan sonra Ordu, Giresun ve Trabzon'da bol palamut çıkacağını söyledi.

Ordulu balıkçıların da palamut sayesinde iyi bir sezon geçirdiğini aktaran Aydemir, balıkçıların yüzünün güldüğünü dile getirdi.

Ordu'da bir ara 7 liraya kadar düşen palamudun tane fiyatı bugünlerde 17-20 liralara kadar çıktı.

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KUPADA DİŞLİ RAKİP!
KUPADA DİŞLİ RAKİP!
ÖNER ABİYE SON GÖREV
ÖNER ABİYE SON GÖREV