Advert

PALAMUT BOLLAŞIYOR

 PALAMUT BOLLAŞIYOR
 PALAMUT BOLLAŞIYOR Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Ordu'da av sezonunun başladığı ilk günlerde umduğunu bulamayan balıkçıların ağları az da olsa palamutla dolmaya başladı. Batı Karadeniz sularında daha çok olan palamutun birkaç hafta içerisinde Ordu'da çokça avlanabileceği belirtildi.

Gülyalı Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Birol Koçak, ilk iki haftada beklenilen balığı tutamadıklarını aktararak, kısa süre içerisinde palamutun Batı'dan Ordu'ya doğru göç etmesini beklediklerini dile getirdi.

"Umduğumuz kadar değil"

Sezona başlarken denize büyük umutlarla açıldıklarını ancak hala umdukları balığı alamadıklarını söyleyen Koçak, şunları kaydetti; "1 Eylül'de denize büyük umutlarla çıktık. Ancak çok fazla balık tutamadık. Bu yıl palamutun bol olmasını bekliyoruz. Şuan beklenilen seviyede bol değil. Çünkü tam irileşmedi. Ancak Batı Karadeniz'de bolca tutuluyor. 1-2 hafta içerisinde palamutun bu tarafa gelmesini bekliyoruz. O zaman Ordu'da da umduğumuz palamut avını yapabileceğiz."

"Eylül sonunda daha bol olur"

Palamutların çok küçük olduğunu ve olgunlaşmasını beklediklerini aktaran Koçak, "Palamut ilk günlerde küçük olduğu için kendini gösteremiyordu. Ağlara bile takılmıyordu. Ancak geçen iki haftada biraz daha irileşti. Şuan fena değil. Ancak ilerleyen günlerde her şey daha güzel olacak. Buna inanıyoruz. Özellikle Eylül ayının sonunda Ordu'da balıkçılarımız bolca palamut avı yapacaktır." dedi.

Palamutun çok olması durumunda hem balıkçının kazanacağını hem de vatandaşların ucuz balık yiyeceğine dikkati çeken Birol Koçak, o yüzden bol palamut avlamayı umduklarını ifade etti.

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"SAĞLIK MÜDÜRÜ NE İŞ YAPIYOR?"
ŞEHRİMİZ ORDU KİTABI
ŞEHRİMİZ ORDU KİTABI