Advert

“ÖZÜR DEĞİL, İCRAAT İSTİYORUZ”

“ÖZÜR DEĞİL, İCRAAT İSTİYORUZ”
“ÖZÜR DEĞİL, İCRAAT İSTİYORUZ” Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

CHP İl Başkanı Atila Şahin ile Altınordu İlçe Başkanı Yelda Dalak, hem Türkiye hem de Ordu’daki ekonomik sorunlara değindi. Şahin, “Büyükşehir Belediye Başkanımız şuanda bu şehri maalesef yönetemiyor. Başkaları yönetiyor. O da sonradan özür diliyor. Biz özür değil, doğru bir icraat istiyoruz.” dedi.

 

CHP Altınordu İlçe Başkanı Yelda Dalaki eş zamanlı düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada; “Ekonomide izlenen hatalı politikaların ve iktidarın kurduğu düzenin sonucunda çıkan buhranın ağır faturası vatandaşlarımızın sırtına yüklenmektedir. Bu yükü en çok omuzlayan kesimlerden biri de kuşkusuz çiftçilerimizdir, hayvancılıkla geçinen yurttaşlarımızdır. Paramızın değerini yitirmesi nedeniyle gübre, ilaç, tohum, mazot giderleri hızla artarken, çiftçilerimiz yeterince desteklenmemiş; hatta tarım ürünü ithalatı kolaylaştırılarak üretici, ürün fiyatıyla girdi fiyatı arasında sıkıştırılmıştır.” dedi.

Saray ahalisinin her gün vatandaşın karşısına pembe tablolarla çıktığını aktaran Dalak, bu pembe tabloların milletin mutfağındaki boş tencereyi doldurmadığını söyledi.

İl Başkanı Av. Atila Şahin de söz alıp Ordu’daki su fiyatlarının yüksek olmasına bir kez daha tepki göstererek; “Ordu'daki su fiyatları sadece Samsun ve Trabzon'un su fiyatlarından yüksek. En pahalı suyu Ordu hakkı kullanıyor. OSKİ aracılığıyla suya yapılan inanılmaz zamlara ve fiyat ayarlarına bir çekidüzen verin.” dedi.

“Artık dur denilmeli”

Otopark paralarına da değinen Şahin, sözlerini şöyle tamamladı; “Bizim Büyükşehir Belediyemiz şapkadan tavşan çıkarıyor. Arabası olan herkese otoparklarla ilgili icra takipleri gönderiliyor. İtiraz edenlere de hemen davalarını açıyorlar. Türkiye ağır bir ekonomik krizden geçiyor ama vatandaşlar daha ağır bir ekonomik krizden geçiyor. Hükümet bu dönemde vatandaşa yardım etmek bir yana cebindeki parayı da bir an önce nasıl alacağının hesabını yapıyor. Türkiye’nin en yüksek otopark fiyatları da Ordu’da. Samsun ve Trabzon’da 2-3 lira otopark parası veriyoruz. Ama Ordu’da fiyatlar çok yüksek. 50 liralık otopark parasını ödeyemeyen vatandaş, açılan davalar sonucunda bin-bin 500 lira arasında bir rakamla karşı karşıya kalacak. Bu kadar olmaz. Bu işe dur demenin vakti geldi. Büyükşehir Belediye Başkanımız şuanda bu şehri maalesef yönetemiyor. Başkaları yönetiyor. O da sonradan özür diliyor. Biz özür değil, doğru bir icraat istiyoruz.”

Ordu Hayat/Yılmaz Ülgü 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"SAĞLIK MÜDÜRÜ NE İŞ YAPIYOR?"
ŞEHRİMİZ ORDU KİTABI
ŞEHRİMİZ ORDU KİTABI