Advert

OSKİ, KARACAÖMER’E KONUŞLANDI

OSKİ, KARACAÖMER’E KONUŞLANDI
OSKİ, KARACAÖMER’E KONUŞLANDI Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

 

Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (OSKİ), Altınordu ilçesi Karacaömer Mahallesi’nin kanalizasyon sorununa neşter vurdu.

19 ilçede altyapı ve üstyapı çalışmalarına devam eden OSKİ Genel Müdürlüğü, Karacaömer Mahallesi’nin uzun zamandır beklediği kanalizasyon hattı çalışmasına başladı. Çalışmalar tamamlandığında Civil Irmağı ile doğaya bırakılan kanalizasyon sularının önüne geçilmiş olunacak. Mahallede Civil Irmağı bölgesinde kalan yerleşim yerlerinin kanalizasyon sistemi olmadığı için kanalizasyon suları ırmağa aktığını belirten OSKİ Genel Müdürü Murat Us, yaşanan bu durumu ortadan kaldırmak için Büyükşehir Belediye Başkanımızın talimatları doğrultusunda çalışmalara başladık“ dedi.

Genel Müdür Murat Us, “Karacaömer Mahallemizin kanalizasyon altyapısını en modern şekilde hayata geçireceğiz. Bilindiği üzere bu bölgedeki kanalizasyon ana kolektör hattı Eskipazar Mahallesi’ne kadar geliyordu. Bu hat Karacaömer Mahallesi Civil Irmağı güzergâhı boyunca uzatılarak bölgedeki kanalizasyon sularının doğaya bırakılması önlenmiş olacak. Toplam 3.740 metre uzunluğundaki hattın bugüne kadar 740 metrelik bölümü tamamlandı. Geri kalan kısımlar içinde ekiplerimizin çalışmaları devam ediyor. Çalışmalarımız bitirildiğinde, kanalizasyon ana kollektör hattı ile bölgenin kanalizasyon suları Durugöl Mahallesi’nde bulunan Atıksu Arıtma Tesisimize ulaştırılmış olacak” diye konuştu. Haber merkezi

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fatsa galibiyete alıştı!
Fatsa galibiyete alıştı!
MERAL AKŞENER ORDU’YA GELDİ
MERAL AKŞENER ORDU’YA GELDİ