Advert

"ORDU'YU YOK ETMEK İÇİN HER ŞEYİ YAPIYORLAR"

Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

CHP  Ordu İl Başkanı Atila Şahin, Altınordu'daki Tahıl Pazarı projesine milyonlar harcanarak eskisinden kötü yaptıklarını belirterek, "Paralar havaya uçuyor." dedi.

 

CHP İl Başkanlığında yönetim kurulu üyeleri ile beraber açıklamalarda bulunan Şahin, ormanların yok olma ihtimaline değinerek; "Ordu'daki ormanların adeta 3'te 1'ini yok etmekle karşı karşıyayız. Logosu oksijen olan Ordu'yu yok etmek için her şeyi yapıyorlar. Bu rant halkın Cebine de gitmeyecek. Uluslararası sermayeye gidecek. Ordu'yu mahvetmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Ama buna engel olacağız." dedi.

"Havaya uçan paralar"

'Tahıl Pazarı'na milyonlarca lira harcandı ama hiçbir değişiklik yok' diyen Şahin, şunları kaydetti; "Yazıktır. Mekanlar aynı, taşlar eskisinden de kötü. Havaya uçan paralar! Zaferi Milli Mahallesi'nde Uğur Veren sokak var. Tam 2.5 aydır bir müdahale edilmedi. Yangın olsa itfaiye giremiyor. Belediyeden hizmet bile istemiyorlar. Yolu eski haline getirin diyorlar. Aynı şekilde Yeni Mahalle'deki 303 nolu sokak aylardır yapılmıyor. Sürekli projeler yapılıp iptal ediliyor. Bu iptal edilen paralar Ordu halkının cebinden çıkıyor. Projeleri paraları heba etmeyin."

"Sorunları maskelemeyin"

Sağlık çalışanlarının sorunlarına da değinen Şahin; "Döner sermayede ciddi haksızlıklar var. 1 TL döner sermaye alan sağlık çalışanları var. Ek ödeme terk edilerek, maaşlara tek ödeme şeklinde zam yapılmalıdır. Hiçbir zaman tavandan ek ödeme alınmamış. Sağlık çalışanlarımıza inanılmaz şiddet uygulanıyor. Şiddete ağır yaptırımlar getirilmeli. Ayrımcılık uygulanmamalıdır. Bakanlık, alkış ve teşekkür yerine sağlık çalışanlarının ihtiyaçlarına eğilmeli. Yanlış yapılan uygulamalardaki ısrar sürdürmemeli. Maske virüsten koruyorsa, sağlık çalışanlarının sorunlarını maskelemek de zarar verir. Covid polikliniğinde çalışan bir sağlık çalışanının çok zor şartlarda olduğunu unutmayalım. Gereken yapılmalı." dedi.

Ordu Hayat/Yılmaz Ülgü

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fatsa galibiyete alıştı!
Fatsa galibiyete alıştı!
MERAL AKŞENER ORDU’YA GELDİ
MERAL AKŞENER ORDU’YA GELDİ