Advert

“ORDU’YU KÖY OLMAKTAN KURTARDIK!”

“ORDU’YU KÖY OLMAKTAN KURTARDIK!”
“ORDU’YU KÖY OLMAKTAN KURTARDIK!” Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

 

AK Parti Ordu İl Başkanı Halit Tomakin, partilerinin iktidardaki 18’inci yılı dolayısıyla yayınladığı mesajında, “18 yılda Ordu’nun dağını taşını hizmetlerle donattık sessiz devrimler yaptık ama yetmez en önemlisi gönül aldık dua aldık işte bu bize yeter ve artar bile” dedi.

Ordu’da 2002- 2019 yılları arasında toplamda 22,49 Milyar TL yatırım yaptıklarını açıklayan Halit Tomakin, “Ordu’da kalabalık derslik dönemini bitirerek, ilköğretim ve ortaöğretim okul sayısını 635‘e yükselttik. İlk defa yavrularımızın ders kitaplarını ücretsiz dağıtmaya başladık. Okullarımızda teknolojiyi yaygınlaştırarak çağın ötesine taşıdık.  Ordu Üniversitesini biz kurduk. 18 yılda 4.184 kapasiteli kız ve erkek Yurtlarını biz açtık.  841 Milyon TL eğitim yatırımı yaptık. Ordu’ya 473 Milyon TL sağlık yatırımı yaptık” dedi.

“Tarımı 4,7 kat büyülttük”

Yapılan ulaşım hizmetlerini de hatırlatan Halit Tomakin, diğer yatırımları da şöyle özetledi:

“TOKİ vasıtasıyla Ordu ve İlçelerinde 4.495 konut yaparak yeniden şehirler kurduk. Doğu Karadeniz Kalkınma ajansı ile Ordu’yu geliştiriyoruz.  Bölgemizin önemli geçim kaynağı olan fındıkta, fındık stratejisini oluşturduk ve bugün tabiri caizse meyvelerini yiyoruz. Ordu’da tarımı 4,7 kat büyüttük. Ordu’nun Büyükşehir olması ile birlikte  tarihinde alamayacağı hizmetleri 7 yılda  Ordu’yu köy olmaktan kurtararak bambaşka bir Ordu inşa ettik.” Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MERAL AKŞENER ORDU’YA GELDİ
MERAL AKŞENER ORDU’YA GELDİ
YEMİN VE RUHSAT TÖRENİ
YEMİN VE RUHSAT TÖRENİ