Advert

Ordu’yu çöle çevirecekler!

Ordu’yu çöle çevirecekler!
Ordu’yu çöle çevirecekler! Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

 

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın Ordu’da maden alanı ilan ettiği 55 bin dönüm alanın yok edilmesinin ilk adımlarının atılacağı ihale 17 Eylül’de gerçekleştirilecek.

20 Temmuz 2020 tarihinde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Ordu merkezde 2 yerde 26 bin 900 dönüm, Ulubey İlçesinde 851 dönüm, Kabadüz ilçesinde 2 yerde 26 bin 800 dönüm, Mesudiye İlçemizde 2 yerde ve 40 bin dönüm olmak üzere toplam 54 bin 591 dönüm arazide maden için ilana çıktı. İhalenin tarihi ise 17 Eylül 2020 olarak belirlendi.

Büyük tepki

Çevreciler ve birçok sivil toplum kuruluşu bu ihaleden geri dönülmesi için sosyal medyada kampanya başlattı. Üstelik kampanyaya başka illerden de destek hızla büyüyor. Ordululara da şu çağrı yapılıyor;

“Şimdi Ordu da yaşayan veya yaşamayan Ordulular, sivil toplum kuruluşları, siyaset yapanlara şunu sormak gerekir; Perşembe Kurşun Çalı ormanları ile birlikte 115.000 dönümü çöle çevrilecek alanların yüzyıllarca zehir saçarak, siyanürün içme sularımıza karışmasını sonra herkesin hasta olup ölmesine ve çevremizi mahvetmesine seyirci kalarak çıkarılacak altın'ın yüzde bir buçuğuna razı mı olacağız, yoksa çocuklarımızın, torunlarımızın sağlığı için mücadele mi edeceğiz. 

Sıra size de gelir!

Ordu halkı artık kendine gel... Ordu halkı derken bütün ilçeler ve köyler... Bazı ilçeler bize uzak diye içinizden geçiriyorsanız, yarın da sıra size gelecek unutmayın.

Birazcık düşünmek ve geleceğiniz için karar vermek zor değil. Yakında çevreniz böyle olunca ne yapacaksınız? İş işten geçmeden kararını ver.” Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"SAĞLIK MÜDÜRÜ NE İŞ YAPIYOR?"
ŞEHRİMİZ ORDU KİTABI
ŞEHRİMİZ ORDU KİTABI