ORDU'YA 276 PROJE!

ORDU'YA 276 PROJE!
ORDU'YA 276 PROJE! Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

2021 yılının ilk İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Vali Tuncay Sonel’in başkanlığında gerçekleştirildi. Ordu'da 2020 yılında 276 kamu yatırımı projesi olduğu belirtilirken, bu projelerin toplam bedelinin 6 milyar 796 milyon olduğu söylendi.

Toplantının hayırlı olmasını dileyerek sözlerine başlayan Vali Tuncay Sonel, 2020 yılı Aralık ayı sonu itibariyle Ordu'da kamu yatırımlarının proje sayısının 276 olduğunu, bu yatırımların toplam proje bedelinin 6 milyar 796 milyon olduğunu söyleyerek, yatırımlarda projelerin toplam bedeline göre %39,81 oranında nakdi gerçekleşme sağlandığını ifade etti.

"276 yatırım projemiz var"

Vali Tuncay Sonel, ”Yatırımcı kurum ve kuruluşların İl Yatırım Takip Sistemi (İLYAS) girmiş olduğu verilere göre, ilimizde yürütülen 276 adet kamu yatırım projesinden 113 adedi devam eden proje iken, 26 adedi ihale, 4 adedi tasfiye ve 34 adedi proje aşamasında bulunmaktadır. Yıl içerisinde 96 adet projede %100 fiziki gerçekleşme sağlanarak yatırımlar tamamlanmıştır. İlimizdeki toplam 276 yatırım projesinin 112 adedi Ordu Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerine aittir. Bizim için şu son aylar dolu dolu geçti. Ordu’muz için inşallah 2021’de aynı tempoyla, aynı hızla devam edecek. Yöre insanımızın hayatını kolaylaştırıcı projelerin bir an önce hayata geçirilmesi için hep beraber uğraşacağız” dedi.

"Uyum içerisindeyiz"

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler ise yaptığı konuşmada, ”Büyükşehir Belediyesi olarak, Valiliğimizle çok güzel bir uyum içerisindeyiz. Bizim ayrımız gayrımız yok. Sayın Valimizle çalışmamız örnek bir çalışma. Çok pratik onun için Ordu bu fırsatı iyi değerlendirmeli." diye konuştu.

Son olarak 2020 yılı Aralık ayı sonu itibarıyla yatırımların sektör bazındaki dağılımları açıklandı. En çok proje Ulaştırma-Haberleşme sektöründe oldu.

Ulaştırma-Haberleşme sektöründe tamamlanan 24, devam eden 32 ve ihale aşamasında 2 adet proje olmak üzere toplamda 58 adet proje bulunduğu belirtilirken, bu projelerin toplam bedeli yaklaşık 4 milyar 377 milyon olup bugüne kadar toplam 2 milyar 53 milyon harcama yapılarak %46,9 oranında nakdi gerçekleşme sağlandığı kaydedildi.

Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEMEMENSPOR'U ORDULULAR TAŞIYOR
MEMEMENSPOR'U ORDULULAR TAŞIYOR
AYDIN ÜSTÜNTAŞ ÖDÜLÜ İÇİN BAŞVURULAR BAŞLADI
AYDIN ÜSTÜNTAŞ ÖDÜLÜ İÇİN BAŞVURULAR BAŞLADI