Advert

"ORDU'NUN GELECEĞİNİ KURTARDIK"

Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, "Belde Evleri yıkarak Ordu’nun geleceğini kurtardık. Burada göstermiş olduğumuz kararlılığı tüm sahil şeridimizde hukuksuz yapılan bütün yapılaşmalarda gösterdik." dedi.

 

Yatırım yapacakları kapıların sonuna kadar açık olduğunu belirten Başkan Güler, "İş yapmak isteyen gelecek, arsa hazır. İş yapmak isteyenler artık arazi sıkıntı çekmeyecekler. Şimdi 500 dönümlük bir yer hazırlıyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak Ordu’ya yatırım yapmak isteyen herkese kapımız sonuna kadar açık olacaktır."

"Taviz vermeyeceğiz"

Ordu'da düzeltilmesi gereken pek çok yer olduğunu aktaran Güler, "Buraları kentsel dönüşüm ile yeniden ele alarak şehrimizi yatay mimari ile geleceğe hazırlayacağız. Her yerde olduğu gibi bizim de beğendiğimiz beğenmediğimiz yerler var. Buraları düzeltmemiz lazım. Ya düzelteceğiz ya da yeniden yapacağız. Bunlar sadece bizim girişimimizle olmuyor, mal sahiplerinin de buna evet demesi gerekir. Bu konuda en büyük hareketi Belde Evler’i yıkarak yaptık. Belde Evler’i yıkarak Ordu’nun geleceğini kurtardık. Orada bir çarpıklığı ve aynı zamanda anayasal suçu önlemiş olduk.  Mahkemeler de bizim bu konuda haklılığımızı gösterdi. Belde Evler’i yıkarak zaten bir kentsel dönüşüme başladık. Onun dışında il genelinde daha zayıf yerler var. Buralara eğileceğiz. Buralarda yatay mimariyi teşvik edeceğiz. Çok katlı binalar olmayacak. Bunu yaparken yaşam kalitesini en üst seviyede tutmayı hedefliyoruz. Sahiller halkımızın, milletimizin. Şu an da Belde Evler’in olduğu bölgeyi herkesin kullanımına açacak şekilde düzenlemesini yapıyoruz. Belde Evler de dahil olmak üzere imar konusunda asla taviz vermedik, vermeyeceğiz." dedi.

Herkesin başkanı olduğunu aktaran Güler, sözlerini şöyle tamamladı; "Ordu Büyükşehir Belediyesindeki değişiklikler gerekliydi. Ben göreve geldiğimde bulduğum arkadaşlarla çalıştım. Sadece ufak değişiklikler yaptım. Baktık denedik. Yapan yapar, yapamayan gider. Ben de yapamazsam giderim. Bu işin şakası yok."

Haber merkezi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
100'ER 100'ER ÖLÜYORUZ!
100'ER 100'ER ÖLÜYORUZ!
BAŞKAN HAYATINI KAYBETTİ
BAŞKAN HAYATINI KAYBETTİ