Advert

ORDULU BÜROKRAT İMAMOĞLU'NUN DANIŞMANI OLDU!

ORDULU BÜROKRAT İMAMOĞLU'NUN DANIŞMANI OLDU!
ORDULU BÜROKRAT İMAMOĞLU'NUN DANIŞMANI OLDU! Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

İstanbul Vali Yardımcılığından, Sakarya Vali Yardımcılığına atanan, ardından 5 Eylül’de emekliye ayrılan Ordulu bürokrat Cemalettin Özdemir, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde başkan danışmanı oldu.

 

Sakarya’daki görevine başlamasının 3. Günü emeklilik dilekçesini vererek izine ayrılan Özdemir, bir daha Sakarya’daki görevine dönmedi ve 5 Eylül 2020 tarihi itibarı ile emekliye ayrılmış oldu. Cemalettin Özdemir’in bundan sonraki yaşamını İstanbul’da geçireceği öğrenildi.

Efsane kaymakam diye anılıyordu

Cemalettin Özdemir, 1959 yılında Ordu, Ulubey'de doğdu. 1985 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden mezun oldu. Kars Kaymakam adaylığı ile 1986 tarihinde İçişleri Bakanlığı'nda memuriyet hayatına başladı. 74. Dönem Kaymakamlık Kursu süresinde  bir yıl İngiltere de kaldı, ayrıca Afyon/Emirdağ Kaymakam vekilliği görevinde bulundu. Kaymakamlık kursunu tamamladıktan sonra sırasıyla Burdur/Yeşilova, Karabük/Ovacık, Erzurum/Hınıs, Trabzon/Maçka, Sakarya/ Akyazı, Muğla/Marmaris Kaymakamlıkları'ndan sonra Samsun Vali Yardımcılığı tekrar Marmaris Kaymakamlığı görevlerinde bulundu. 25 Ağustos 2008 tarihinden itibaren de Zonguldak Vali Yardımcısı olarak görev yaptı. Cemalettin Özdemir en son İstanbul Vali Yardımcısı iken Çıkarılan kararname ile Sakarya Vali Yardımcılığına atandı. 17 Ağustos 1999 da meydana gelen asrın depremi sırasında Akyazı Kaymakamlığı sırasında gösterdiği olağanüstü çalışma ve elde ettiği başarılarla Akyazılıların gönlünde taht kuran ve adı efsane kaymakama çıkan Özdemir, emekliye ayrılarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne danışman olarak geçti.

Haber merkezi 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KUPADA DİŞLİ RAKİP!
KUPADA DİŞLİ RAKİP!
ÖNER ABİYE SON GÖREV
ÖNER ABİYE SON GÖREV