Advert

ORDU’DA GİNSENG YETİŞTİRİLECEK

ORDU’DA GİNSENG YETİŞTİRİLECEK
ORDU’DA GİNSENG YETİŞTİRİLECEK Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

 

Doğu Asya’nın dağlarında yetişen ve şifalı bitkiler arasında gösterilen ginseng bitkisinin Ordu’da yetiştirilmesi için çalışma başlatıldı.

Kore Cumhuriyeti Yerel İdari Birliği Türkiye temsilcisi Yong Durk Park ve Doğu Karadeniz Ormancılık Araştırma Enstitüsü Müdürü Hülya Turna, başta ginseng olmak üzere Güney Kore ve Türkiye’de bulunan tıbbi ve aromatik bitkileri yetiştirme, araştırma, geliştirme ve sanayileştirme faaliyetleri konusunda istişarede bulunmak amacıyla Ordu Büyükşehir Belediyesi Başkanı Danışmanı Burhan Sakallı ile bir araya geldi. Yong Durk Park, tıbbi ve aromatik bitkiler konusunda iki ülke arasında iletişim köprüsü kurarak uygun bitkilerin Ordu’da yetiştirilmesine katkı sağlayacaklarını söyledi.

Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Burhan Sakallı, ”Ordu’da Tarım Dairesi Başkanlığımız bünyesinde Sayın Mr. Park’ın önderlik ettiği ginseng ürününün ekilmesi ve tarımının yapılması amacıyla bir araya geldik. Güney Kore’de tarih öncesinden günümüze kadar bilinen, hayatın her alanında özellikle ilaç ve tıp sektöründe kullanılan kıymetli bir ürünün üretimini ilimizde de yapmayı amaçlıyoruz” dedi. Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şahin'den Genç'e teşekkür ziyaret
Şahin'den Genç'e teşekkür ziyaret
LİDERLİĞE 'TİRYAKİ'!
LİDERLİĞE 'TİRYAKİ'!