Advert

ORDU’DA DEPREM DEĞİL, HEYELAN RİSKİ VAR!

ORDU’DA DEPREM DEĞİL, HEYELAN RİSKİ VAR!
ORDU’DA DEPREM DEĞİL, HEYELAN RİSKİ VAR! Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

 

İl Afet ve Acil Durum Müdürü Osman Işık, Ordu’nun iç kesimlerinin birinci, sahil kesimindeki ilçelerin ise 3. dereceden deprem kuşağında olduğunu belirterek, “İlimizde, son 50 yıldır en çok yaşanan olay, heyelandır. Heyelan, birinci önceliğimizdir. İkincisi kaya düşmesi, üçüncüsü su baskını, dördüncüsü ise İkizce ilçemizde yaşanan çığ olayıdır” dedi. 

Ordu Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından “Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) Ordu 2020 İl Düzeyi Masabaşı Tatbikatı” yapıldı. Vali Yardımcısı Bayram Gale’nin başkanlığında gerçekleştirilen “TAMP Ordu 2020 İl Düzeyi Masabaşı Tatbikatı”na, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Osman Işık, ilgili daire müdürleri ve İl Hizmet Grubu Operasyon Planları çalışanları katıldı. 

Bir gece ansızın... 

Toplantıda, Ordu İl AFAD Müdürü Osman Işık tarafından 26 İl Hizmet Grubu Operasyon Plan Sorumlularına afet senaryolarına karşı alınan önlemler ile afet sonrası yapılacak çalışmalar hakkında bilgilendirmede bulundu. 

“Afetin ne zaman geleceği belli olmaz” diyerek, ülkemizde son olarak İzmir’de meydana gelen deprem olayından sonra, Ordu ili olarak tedbirlerin gözden geçirilmesi gerektiğine vurgu yapan Osman Işık, şunları söyledi: 

Ordu olarak iyi konumdayız 

 “Herkes görevinin farkında ve bilincinde olmalı. Plan kapsamında bulunan müdürlüklerimiz ile sürekli koordine halinde olmalıyız. Koordinasyon ve işbirliği açısından diğer illere göre çok daha ileri bir durumda olduğumuzu belirtmek isterim.” Haber merkezi 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AKKUŞ GALİBİYETE ODAKLANDI
AKKUŞ GALİBİYETE ODAKLANDI
SINAVLAR ERTELENDİ
SINAVLAR ERTELENDİ