Advert

ORDU, ŞELALE TURİZMİNE YÖNELİYOR!

ORDU, ŞELALE TURİZMİNE YÖNELİYOR!
ORDU, ŞELALE TURİZMİNE YÖNELİYOR! Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Daha çok doğa turizmiyle yerli yabancı turistlerin ilgisini çeken Ordu, özellikle son yıllarda birbirinden güzel şelaleleriyle de ilgi odağı haline geldi. Her yıl binlerce turist, şelaleleri görmeye geliyor.

 

Şelalelerin Ordu’ya çok ayrı bir güzellik kattığını, yerli ve yabancı turistlerin büyük ilgisini çektiğini belirten İl Kültür ve Turizm İl Müdürü Uğur Toparlak, şelale görmek isteyen turistlerin sayılarının gittikçe artmaya başladığını söyledi.

"Eksikler giderildikçe turist artacak"

Şelalelere ulaşmadaki zorluklar aşıldıkça ilginin de arttığına dikkati çeken Toparlak; "Büyükşehir Belediyesi, Hoynat Adası'na çok güzel bir seyir terası yaptı. Peşinden Yason Burnu'na dokundu. Yason da bitecek. Çamaş Kanyonunda yürüyüş yollarını bitirdi. Ulubey Kardeşler Kanyonu'na da dokunuldu. Şelaleler de ele alınıyor. Özellikle yerel idareler buralara dokundukça, eksiklikleri giderdikçe, yürüyüş yollarına katkılar sundukça bizim turist sayımız ve kalitemiz birden artacak. Özellikle son dönem de koronavirüs salgınıyla beraber rahatlamak isteyen insanların şelale turizmine ilgisi var. O yüzden  serin ve tertemiz akan bu şelaleler, turistlerin çok ilgisini çekiyor. " dedi.  

Ordu'nun en çok bilinen şelalelerinden birinin Altınordu ilçesi Karaoluk Mahallesi'nde bulunan Çişeli Şelalesi olduğunu belirten Toparlak, Ordu'da bunun gibi yüzlerce daha şelalenin olduğunu ve yerli ve yabancı turistleri beklediklerini dile getirdi.

"Ordu, şelale yönünden zengin"

Toparlak, Şelale merkezli turizmin daha çok Ordu'da ön planda olduğunu belirterek, sözlerini şöyle tamamladı; "Her biri kendine has destinasyonlarımız var. Özellikle şelale merkezli yapılan turizm Ordu'ya has. Ordu'nun dışında da pek çok yerde 3-5 tane şelale var ama Ordu'nun her deresinde tonlarca şelale var. Ordu'da saymaya kalksak 200'e yakın şelale bulabiliriz. Ordu bu yönden zengin bir şehir. Bu potansiyelimizi çok iyi biliyoruz. Potansiyelimizi harekete geçirmemiz için o alanlara dokunmamız lazım. Ulaşım, sosyal donatı ve dinlenme alanlarını oluşturup, turizmi hobi olmaktan çıkarıp, tamamen turizm ekonomisiyle yönetilebilinen alanlar olması lazım. Ordu, oraya doğru gidiyor."

Ordu Hayat/Adnan Alparslan (Özel Haber)

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tarım müdüründen anlamlı hareket!
Tarım müdüründen anlamlı hareket!
72 kişi daha koronavirüse yenildi
72 kişi daha koronavirüse yenildi