Advert

ORDU SALEP ÜRETECEK

ORDU SALEP ÜRETECEK
ORDU SALEP ÜRETECEK Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Ordu Büyükşehir Belediyesi, Ünye Tarımsal Kalkınma Derneği ile Ünye Ziraat Odası Başkanlığınca ortaklaşa yürütülen salep yetiştiriciliği için ilk dikimler gerçekleştirildi.

 

Bu amaçla tıbbi ve aromatik değeri yüksek bir bitki olan, yoğun olarak sıcak içecek şeklinde tüketilen, aynı zamanda dondurma üretiminde ve sütlü tatlılarda da kullanılan salep üretimini yaygınlaştırmak amacıyla Proje kapsamında geçtiğimiz günlerde 300 bin salep fidesinin üreticilere dağıtılmasının ardından şimdi de Ünyeli Çiftçi Ali Yücel Alan'a ait bahçede dikim yapıldı. Düzenlenen programda salebin faydaları ve yetiştiriciliği de anlatılarak salep hakkında bilgiler verildi.

İlk dikim yapıldı

Ordu'da ziraat odalarıyla birlikte tarımsal etkinlikleri geliştirmek istediklerini belirten ORTAR A.Ş Genel Müdürü Sercan Eser, “Göreve geldiği günden itibaren tarıma büyük önem veren Sayın Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatları doğrultusunda birçok tarımsal etkinliğe ev sahipliği yaptık. Ziraat odalarımız ile birlikte bu etkinlikleri sürdürmek istiyoruz. Geçtiğimiz gün 300 bin salep fidesini üreticilerimize dağıtımını yaptık. Bugün de üreticimizin bahçesinde ilk dikimi gerçekleştirdik” dedi.

Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
100'ER 100'ER ÖLÜYORUZ!
100'ER 100'ER ÖLÜYORUZ!
BAŞKAN HAYATINI KAYBETTİ
BAŞKAN HAYATINI KAYBETTİ