Advert

ORDU, ORGAN BAĞIŞINDA 13’NCÜ SIRADA

ORDU, ORGAN BAĞIŞINDA 13’NCÜ SIRADA
ORDU, ORGAN BAĞIŞINDA 13’NCÜ SIRADA Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Ordu’da organ bağışı konusunda artış devam ediyor. 2013-2020 yılları arası ilimizde 12 bin 546 vatandaş organ ve doku bağışında bulundu.

3-9 Kasım Organ Bağışı Haftası münasebetiyle Ordu’da İl Sağlık Müdürlüğü önderliğinde yapılan bilgilendirmelerle bağışçı sayısını artırabilmek için kamu spotları yayınlandı.

82 aile onay verdi

Ordu Sağlık Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, şunlara yer verildi;

“Ordu İl Sağlık Müdürlüğü olarak daha önceki yıllarda olduğu gibi 2020 yılında da organ bağışı ve nakli konusunda vatandaşlarımızı doğru bilgilendirmek ve bağışçı sayısını artırabilmek amacıyla ilimizde gerek sağlık çalışanlarımıza gerekse halkımıza yönelik eğitimlerimizi hızlandırarak devam etmekteyiz.
Sağlık Bakanlığının verilerine göre; 2013-2020 yılları arası ilimizde 12.546 vatandaşımız organ ve doku bağışında bulunmuştur. Söz konusu verilere göre ilimiz Türkiye sıralamasında 13. Sırada yerini almıştır. İlimizde organ nakli için bugüne kadar toplamda 237 Beyin Ölümü tespiti sonrası 82 ailemiz organ nakli için onay vermiştir. Organ nakli için onay veren ailelerimiz, nakil yapılan alıcı hastalarımızın durumlarını merak etmekte olup, bu konuda ailelere gerekli bilgilendirmeler yapılmaktadır.”

Haber merkezi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fatsa galibiyete alıştı!
Fatsa galibiyete alıştı!
MERAL AKŞENER ORDU’YA GELDİ
MERAL AKŞENER ORDU’YA GELDİ