Advert

Ordu mavi bayrakta Karadeniz lideri

Ordu mavi bayrakta Karadeniz lideri
Ordu mavi bayrakta Karadeniz lideri Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Uluslararası Çevre Eğitim Vakfı’nın 2020 yılı değerlendirmeleri sonucunda, 2 plajı ile "Mavi Bayrağı" hak eden Ordu’da, mavi bayraklı plaj sayısını artırmak için yapılan çalışmalar sürüyor.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, “Doğu Karadeniz Bölgesi’nin en çok mavi bayraklı iliyiz. Hedefimiz, çıtayı daha yükseğe taşımak” dedi.

Türkiye, dünyanın en seçkin turizm ve çevre ödüllerinden Mavi Bayrak’ta bu yıl da yerini korudu. İspanya ve Yunanistan'ın ardından dünyanın en çok mavi bayraklı üçüncü ülkesi olan Türkiye'nin ödüllü plaj sayısı bu yıl 23 artarak 486'ya yükseldi. Sahiliyle tüm ülkeyi kendisine hayran bırakan Ordu, aynı başarısını plaj noktasında da göstermeyi başardı.

Düğmeye basıldı

Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı çalışmalar ve istenilen kriterlerin yerine getirilmesi sonucu, Altınordu ilçesindeki Cumhuriyet Mahallesi Halk Plajı ile Kumbaşı Kumsalı Plajı’nda ‘Mavi Bayrak’ dalgalanmaya başladı. Ordu Büyükşehir Belediyesi, mayıs ayında açıklanan ödül sonrası, daha fazla Mavi Bayrak’lı plaj için düğmeye bastı. Parklar ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığı tarafından, Mavi Bayrak kriterlerini yerine getirebilecek plajlarda, hummalı bir çalışma başlatıldı.

"Mavi Bayrak sayısını artırmak istiyoruz"

Mavi Bayrak alabilmek için birçok kriterleri yerine getirmeniz gerekiyor' diyen Başkan Güler, şunları söyledi; "Kumbaşı Kumsalı Plajı’nda tekrar Mavi Bayrak almayı başardık. Cumhuriyet Mahallesi Halk Plajı, 2 bin metre uzunluğunda, 30 metre genişliğinde bir plaj.  Şehir merkezine uzaklığı ise 4 kilometre. Kumbaşı Kumsalı Plajı ise 500 metre uzunluğunda ve 30 metre genişliğinde. Şehir merkezine uzaklığı ise 15 dakika olan bir plaj. Bu iki plajımıza ek olarak, önümüzdeki süreçte diğer plajlarımızda da Mavi Bayrak sayılarını artırmak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz."

Haber merkzi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"LİGE KATILABİLMEK İÇİN HARÇLIKLARINI BİRİKTİRİYORLAR"
"LİDER BAŞLADIK, ŞAMPİYON TAMAMLAMAK İSTİYORUZ"