Advert

"ORDU LİG ATLADI"

Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, ‘kendi kendine yeten bir şehir’ ortaya çıkarmak istediklerini belirterek, Büyükşehir Belediyesi’ni kimseye muhtaç olmadan diğer Belediyelere örnek olabilecek bir Belediye haline getirmek istediklerini kaydetti.

Yakın zamanda 95 yeni iş makinesini araç parkına kazandırdıklarını hatırlatan Başkan Güler, bu sayede özel şirketlerden araç kiralamak gibi mecburiyetlerde kalmayacaklarını belirtti.

"Herkes haddini bilecek"

Altaş TV'de konuşan Güler, şunları kaydetti; Herkes farklı görüşte olabilir. Bu farklı görüşü seçim sırasında kullansın. Ancak seçimlerden sonra Ordululuk üst kimliğini kullanalım. Şu anda ülkemiz çok sıkıntılı günler geçiriyor. Yanı başımızda olanları herkes görüyor. Böyle bir ortamda biz yerel yönetimlerin ufak hesapları ile zaman kaybedemeyiz. Yani şu ilçe başkanı olmuş, şu bilmem ne olmuş, şunu seçelim, bilmem ne olsun. Ben AK Partinin kurucularından bir tanesiyim. Hem bu çekişmelere müsaade etmem hem de ağırlığımı koyarım. Böyle sıkıntıların olduğu, Ülkemizin asıl konulara eğilmesi gerektiği dönemde böyle şeylerle zaman kaybetmek Ordu içinde yanlış, ülkemiz içinde yanlış olur. Dolayısıyla yanlış hesap Bağdat’tan değil, Ordu’dan döner. Burada herkes haddini bilecek. Hukukunu bilecek. Yerini bilecek."

"Dereden buzdolabı çıktı"

Altınordu ilçesinde 9 Eylül tarihinde aşırı yağış sonucu meydana gelen su baskınını değerlendiren Başkan Güler, "Ordu 11 derenin üzerine kurulu bir şehir. Biz şu anda bu 11 tane derenin alt yapılarında köklü çalışmalar yapıyoruz. Bu sel suları bu menfezleri patlatır. Su acımasızdır. Çoğu derelerin üzerlerine bina yapılmış. Ekip arkadaşlarımızın çalışması esnasında altyapıdan 2 adet buzdolabı çıktı. Bunların haricinde çamaşır makinası, yatak, koltuklar, yorgan bunlar maalesef alt yapıdan çıktı. Adam dereye atmış, dereden geçmiş altyapıya, bunlarla karşılaştık. Bir tane menfezin önünü bilerek mi yoksa unutulmuş mu onu bilemiyoruz; tamamen kapatılmış. Onun için ekiplere talimat vererek soruşturma açtık. Bunların hepsini çözmek için çalışma yapıyoruz."

Son olarak Ordu'nun lig atladığını ve amatör kümede değil Süper Lig’de oynayacak bir şehir olduklarını aktaran Güler, "Uyguladığımız projelerde başarılı olursak 81 ile çarptığımız zaman bir Türkiye modeli ortaya çıkacak." dedi.

Haber merkezi 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KUPADA DİŞLİ RAKİP!
KUPADA DİŞLİ RAKİP!
ÖNER ABİYE SON GÖREV
ÖNER ABİYE SON GÖREV