“ORDU ÇAĞDAŞ BİR KENT OLACAK”

“ORDU ÇAĞDAŞ BİR KENT OLACAK”
“ORDU ÇAĞDAŞ BİR KENT OLACAK” Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, geçen süre içerisinde önemli çalışmalara imza attıklarını belirten Başkan Güler, 2021 yılında da çıtayı daha da yukarılara taşımak için 19 ilçede yoğun çalışma içerisinde olacaklarını söyledi.

Ordu’da yapılan çalışmaların dünyanın gidişatına uygun belediyecilik anlayışıyla ele alındığını ifade eden Başkan Güler, 2020 yılı içerisinde 100-200 yılda bir olan salgın felaketi yaşandığını, sağlık ordusu ve vatandaşlarla bu sıkıntının üstesinden gelmeye ve hissettirmemeye çalıştıklarını söyledi.

"Şehir Hastanesi avantaj getirecek"

Sadece asfalt ve kaldırım yapmakla işin bitmediğini aktaran Güler, Ordu'nun çağdaş bir kent olacağını belirterek; "Çok başarılı bir Valimiz var onunla da iftihar ediyoruz. Şehir Hastanesinin oradan şehre bağlanma konusu konuşuldu. Çambaşı, Gölköy yolu, Akkuş yolu hepsi masaya yatırıldı. Ordu hem sahil yoluyla hem de çevre yoluyla trafikte rahat hareket edilecek çağdaş bir kent olacak. Pandemi kalktığında burası bambaşka bir çekim merkezi olacak. Şehir Hastanemiz bin yataklı. çağdaş bir hastane olacak. Ordu’ya büyük bir avantaj getirecek. Ordu’da çok kaliteli doktorlarımız var. Biz turizme bakarken işin sağlık turizmi kısmını da ele almak istiyoruz." dedi.

"Yüzyılın Ordu'sunu oluşturmaya çalışıyoruz”

'Benden klasik belediyecilik beklenmemeli' diyen Başkan Güler, sözlerine şöyle devam etti; " Belediyecilik gerçek ilişki kurma sanatı ve çözüm merkezi. Onun için şikâyet etmeye hakkımız yok. O nedenle çözüm bulacağız bu da bize mutluluk veriyor. Gülyalı’dan Ünye’ye kadar sahil boyunca kaçak yapıları yıkarak denizi halkın istifadesine sunuyoruz. İmar bizim için çok önemli. Kuraklığa yönelik önlemler de alıyoruz. Su depoları yapıyoruz. Fındık bahçelerinde dikine hendekler açarak toprağa emdirmek istiyoruz. Böylece suyun mümkün olduğunca denize inmesini önlememiz gerekiyor."

 Kavşak düzenleme çalışmalarına ilçelerde de devam edeceklerini belirten Güler, ayrıca Ordu’yu depreme hazır hale getirmek için çalışma başlattıklarını ve bu çalışmaları 19 ilçe belediyesi ile koordineli yaptıklarını söyledi.

Haber merkezi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Aşı sırası 75 yaş üstünde
Aşı sırası 75 yaş üstünde
Son dakika transferi!
Son dakika transferi!