Advert

ORDU, ATASINI ANDI!

ORDU, ATASINI ANDI!
ORDU, ATASINI ANDI! Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 82. yıldönümünde düzenlenen tören ve programlarla anıldı.

Ordu Valiliğince düzenlenen anma programı çerçevesinde ilk tören, Şarkiye mahallesinde bulunan Atatürk Anıtı’nda yapıldı.

Atatürk Anıtı'nda düzenlenen çelenk sunma törenine; Vali Tuncay Sonel, CHP Ordu Milletvekili, Mustafa Adıgüzel, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Ordu Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Akif Aktaş, protokol mensupları, daire müdürleri, askeri erkan, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Atatürk Anıtı’na çelenklerin koyulmasıyla başlayan törende, ‪saat 09.05'te çalan sirenler eşliğinde 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 82. yılı dolayısıyla Atatürk Anıtı’nda düzenlenen anma programında bir konuşma yapan Boztepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Ayhan Karakoç, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin kurucusu büyük Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 82. yıldönümündeyiz. Atatürk, büyük bir komutan, üstün meziyetleri olan devlet ve siyaset adamı olarak milletimizin kalbinde büyük bir yer edinmiştir. O, milletine samimiyetle inanmış bir yürek, vatanına sevdalı fazilet timsali bir şahsiyettir. O, istiklal ve istikbaldir” diyerek, sözlerine başladı.

Seneler geçip, asırlar birbirini kovalasa da Türk Milletinin Aziz Atatürk'e müteşekkirliğinin hep devam edeceğinin altını çizen Karakoç, Atatürk’ün 57 yıllık ömrüne bir tarih sığdırdığını ifade etti.

Anma programı kapsamında, İl Müftülüğünce Orta Camii’nde büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimizin ruhuna ithafen Mevlid-i Şerif okundu. Dualarla yad edildi.

Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ordu Ülkü Ocaklarından önemli proje
Ordu Ülkü Ocaklarından önemli proje
YARIM DÜZİNE BERABERLİK!
YARIM DÜZİNE BERABERLİK!