Advert

ORDU, AFRİKA’DA SU KUYUSU AÇACAK!

ORDU, AFRİKA’DA SU KUYUSU AÇACAK!
ORDU, AFRİKA’DA SU KUYUSU AÇACAK! Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Ordulu iş adamları Afrika’da su kuyusu açabilmek için elini taşın altına koydu. Türk Kızılay Ordu Şubesi de kuyunun açılabilmesi için gereken paranın toplanmasında öncü oldu.

Türk Kızılay Ordu Şubesi Başkanı Birnur Fatsa Enginyurt, Kızılay’a verilen bağışlarla Afrika’da yardıma muhtaç insanların su ihtiyacının giderileceğini söyledi.

Ordulu iş adamları su sıkıntısının yaşandığı Afrika’ya su kuyusu açabilmek için çalışmalarını sürdürürken, Kızılay Ordu Şubesi marifetiyle bağışlar arttı, su kuyusu için gereken meblağın toplanmasına az kaldı.

“Su kuyusu için bağış topladık”

Kızılay’ın sadece afetlerde, savaşlarda değil, ulusal ve uluslararası platformda her alanda insan ızdırabını dindirmek isteyen köklü bir kuruluş olduğunu belirten Enginyurt, “Türk Kızılay’ın yürüttüğü önemli faaliyetlerden bir tanesi belirli bölgelerde su kuyusu açmak. Bizim su kuyularımız 150 metre derinlikte sondaj sistemiyle açılıyor. Ömürlük oluyor. Bakımları da yapılmak suretiyle bir ömür boyu kullanılabiliyor. Ordu’da çok değerli bir ağabeyimiz böyle bir girişimde bulundu. Onun önderliğinde bizde Türk Kızılayı Ordu Şubesi olarak bir kampanya başlattık. Çok güzel bir ilgi oldu. İş adamlarından vatandaşlarımıza kadar çorbada benim de tuzum olsun diyen herkesin katkılarıyla çok güzel bağışlar topladık. Miktarı tamamlamak üzereyiz. Ordu, Afrika’da su kuyusu açacak. Oranın ismi de Ordu’daki vatandaşlarımızın adından verilecek.” dedi.

“20 bin kişi faydalanacak”

‘Açacağımız su kuyusu Afrika’da 20 bin kişinin su ihtiyacını karşılayacak’ diyen Enginyurt, sözlerini şöyle tamamladı; “Depolama özelliğine de sahip. Böylece suya erişim de çok kolay oluyor. Afrika’da insanların giyim ve ev eşyasından ziyade sadece temiz içme suyuna ihtiyaçları var. Çünkü özellikle kadın ve çocuklar su taşımak için 15-20 km. yol yürüyorlar. Kadın ve çocuklar mağdur oluyorlar. Kızılay marifetiyle Ordu’daki hayırsever vatandaşlar Afrika’da su kuyusu açacak. Böylece oradaki insanların sorununu da çözmüş olacağız. Çok güzel bir hayır.”

Ordu hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"SAĞLIK MÜDÜRÜ NE İŞ YAPIYOR?"
ŞEHRİMİZ ORDU KİTABI
ŞEHRİMİZ ORDU KİTABI