ONLAR ARTIK KİMSESİZ DEĞİL!

ONLAR ARTIK KİMSESİZ DEĞİL!
ONLAR ARTIK KİMSESİZ DEĞİL! Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Vali Tuncay Sonel, Şeyh Edebali' nin “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” sözünden hareketle, ekonomik yoksunluk nedeniyle evsiz ve kimsesiz durumda bulunan kişilerin sokakta kalmalarını önlemek için Altınordu ilçesinde otel kiralandı.

Vali Tuncay Sonel, ekonomik yoksunluk nedeniyle evsiz ve kimsesiz durumda bulunan kişilerin sokakta kalmalarını önlemek için Altınordu ilçesinde otel kiralandığını belirterek, İl Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından kiralanan otelde, vatandaşların sıcak bir ortamda barınmalarının sağlandığını açıkladı.

“Kimse sokakta kalmayacak!”

Vali Tuncay Sonel, kaymakamlara da sokakta yaşayan hiçbir vatandaşın kalmamasını, sokak hayvanlarının da aç bırakılmaması talimatını verdi.

Rehavete kapılmayın

Covid-19 değerlendirme toplantısında da ilimizde alınan önlemler sayesinde vakaların düştüğünü açıklayan Vali Tuncay Sonel, yaşanan düşüşün hiçbir şekilde vatandaşları rehavete kaptırmaması gerektiğini söyledi.

Yurtlarda izolasyon

Evde izolasyon konusunda sıkıntı yaşayan vatandaşların 15 gün yurtlara alınarak burada kalmalarının sağlanacağını belirten Vali Sonel, şunları söyledi:

”Covid-19’a yakalanan vatandaşlarımızın ne yazık ki evde kaldıkları süre içinde dikkat etmedikleri, bulaş riskini artırdıklarını gözlemledik. Bu nedenle böyle bir uygulamayı hayata geçireceğiz.

Ücretsiz maske

Ayrıca, sosyo ekonomik düzeyi düşük olan vatandaşlarımıza da maske teminlerini yapacağız.”

Misafirlik yok!

Vali Sonel, büyük sitelerde oturan vatandaşların site bahçesine çıkarak gezdiklerini, misafir kabul ettiklerini söyleyerek, ”Vatandaşlarımızdan bu konuda gereken hassasiyeti göstermelerini özelikle istirham ediyorum. Bu dönem misafir kabul etmeyelim, misafirliğe gitmeyelim, alınan tedbirlere de dikkat edelim” dedi. Haber merkezi

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Haşereyle topyekün mücadele
Haşereyle topyekün mücadele
"SEYYANEN ZAM İSTİYORUZ"