Advert

ÖNCE BİBER GAZI, SONRA GÖZALTI!

ÖNCE BİBER GAZI, SONRA GÖZALTI!
ÖNCE BİBER GAZI, SONRA GÖZALTI! Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

 

Ünye’de maden çalışmalarına direndikleri için gözaltına alınan köylüler serbest bırakıldı

Ordu'nun Ünye ilçesine bağlı Üçpınar, Yeşilkent ve Çiğdem köylerinde sabah saatlerinde jandarma eşliğinde maden arama sondajı çalışmaları için bölgeye gelen şirket görevlilerine tepki gösteren ve jandarmanın müdahalesi sonucu gözaltına alınan 2'si kadın 10 köylü serbest bırakıldı.

Ünye’de daha önce iki kez maden arama sondajı çalışmaları için Üçpınar, Çiğdem ve Yeşilkent köylerinde gelen şirket görevlileri köylülerin tepkisi sonucu bölgeden çıkarılmıştı. Önceki sabah saatlerinde jandarma eşliğinde bir kere daha gelen şirket görevlilerine köylüler direnmek istemiş fakat yollar kapatılmıştı. Fındık bahçelerinden geçerek bölgeye gelen köylüler ile jandarma karşı karşıya kalmış ve jandarma biber gazı ile müdahale etmişti.

Müdahale sonucu gözaltına alınan 2’si kadın 10 köylü serbest bırakıldı. Gazdan etkilenen köylülerin ise sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

Ne olmuştu? 

Çiğdem, Üçpınar ve Yeşilkent köylerinde daha önce 2 kez jandarma eşliğinde gelen maden ocağı sondajı yapmak isteyen şirket yetkilileri, köylülerin tepkisi sonucu buradan çıkarılmıştı. Köylüler, CİMER’e yaptıkları şikayette ise şirketin ‘sondaj çalışmaları’ için izni olmadığını belirtmişlerdi. Köylüler, bölgedeki çalışmaların ‘altın madeni’ çalışması olduğunu ileri sürmüşlerdi. Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
100'ER 100'ER ÖLÜYORUZ!
100'ER 100'ER ÖLÜYORUZ!
BAŞKAN HAYATINI KAYBETTİ
BAŞKAN HAYATINI KAYBETTİ