Advert

ÖLMEK İSTEMİYORUZ

ÖLMEK İSTEMİYORUZ
ÖLMEK İSTEMİYORUZ Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Cumhuriyet Halk Partisi Ordu Kadın Kolları Başkanı Nilgün Yılmaz; Biz bu ülkenin erkek adaletine dayanamıyoruz. Yetmedi mi artık bu kadar kadının ölmesi? Yetmedi mi bu kadar çocuğun annesiz kalması? Dedi.

Emine Bulut'un eski eşi tarafından öldürülmesinin ardından ülke genelinde olduğu gibi Ordu’da da tepkiler çığ gibi büyüdü. Cumhuriyet Halk Partisi Ordu Kadın Kolları parti önünde yaptığı eylemle kadın cinayetlerini kınadı. Eyleme CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Kadın Kolları Yöneticileri ve partililer katıldı.

Bu ülkede adalet de erkek

Kadın Kolları Başkanı Nilgün Yılmaz burada yaptığı açıklamada; “Ölmek istemiyorum diyen bir anne, Anne lütfen ölme diyen bir evlat. Bir cümle ne kadar can yakabilirse o kadar yaktı canımızı. Kahrolduk, mahvolduk. Yine bir kadın eski eşi tarafından öldürüldü, hem de çocuğunun gözleri önünde. Türkiye'de kadın olmanın ne kadar zor olduğuna her gün onlarca korkunç örnekle tanık oluyoruz. Her gün onlarca kız kardeşimiz erkek şiddetine maruz kalıyor. Yetmiyor, katilin ceza alması için mücadele etmemiz gerekiyor! Çünkü bu ülkede adalet de erkek! Söylemlerinde bulundu.

Bu cinayete ortaklar

            “Bir kişi daha eksilmeyeceğiz dedikçe onlarca eksiliyoruz. Dün sadece Emine Bulut'un haykırışını izledik ama 2019'da erkekler tarafından katledilen 223 kadın da ölmek istemiyorum diye haykırdı” sözlerini kullanan Yılmaz söyle devam etti; “Kimse bu cinayetten kendini aklayamaz: Kadın düşmanı politikalarla her gün karşımıza çıkanlar, Hâkim karşısına jilet gibi takım elbisesiyle çıktığı için Kadın katillerine iyi hal indirimi uygulayanlar, 4 yıldır yürürlükte olan ancak uygulanmayan İstanbul Sözleşmesi’nin gereğini yerine getirmeyenler, Kadınları bu erkek şiddetinden korumaya odaklanmak yerine, “ne yapar ne ederiz de boşanmaları engelleriz” diye meclis komisyonları kuranlar, Boşanmayı tabulaştıranlar, Nafaka hakkına saldıranlar, Yıllar süren mücadelelerle kazandığımız her bir hakkımızı elimizden almaya çalışanlar, Kadınları korumayan, haklarımıza saldıranlar bu cinayete ortaktır.”

            Anneler ölmeyecek

CHP Kadın Kolları Başkanı Yılmaz caydırıcı ve uygulanabilir cezalar gelmesi gerektiğini de belirterek; “kadın cinayetlerini önlemek üzere konulan 6284 sayılı koruma kanunu ve İstanbul Sözleşmesi tam olarak uygulanmadığı, katil erkeklere ödül gibi dağıtılan indirimlere bir son verilmediği sürece bitmeyecek. Biz iyi hal indirimi istemiyoruz. Tahrik indirimi istemiyoruz. Alışmayacağız, susmayacağız. Bu zalimlere, ve bu zalimleri koruyanlara karşı birlik olacağız. Bu ülkede Anneler ölmeyecek, çocuklar ağlamayacak.

Yılmaz Ülgü/Ordu Hayat

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KUPADA DİŞLİ RAKİP!
KUPADA DİŞLİ RAKİP!
ÖNER ABİYE SON GÖREV
ÖNER ABİYE SON GÖREV