Advert

OLAY MÜDÜR GENEL MÜDÜR YARDIMCISI MI OLACAK?

OLAY MÜDÜR GENEL MÜDÜR YARDIMCISI MI OLACAK?
OLAY MÜDÜR GENEL MÜDÜR YARDIMCISI MI OLACAK? Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

 

Ordu’da görev yaptığı dönemde adı birçok usulsüzlük ve akçeli işler ile anılan, bir dönem Malatya İl Müdürü yapılmak istenen ancak ülke kamuoyunda oluşan tepkiler üzerine ataması iptal edilen Ordu eski İl Tarım Müdürü Sadi Sadıkoğlu’un ismi şimdi de bakanlıkta Genel Müdür Yardımcısı olarak geçiyor.

Usulsüzlüklerle gündemdeydi

Ordu’da 2003-2011 tarihleri arasında 8 yıl İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü yapan Sadi Sadıkoğlu, başta Gölköy’de kurulu Peynir Fabrikası olmak üzere, yakınları üzerinden kuruma araç kiralama, yakınlarından yüksek fiyatla kuruma alım yapmak gibi bir çok iddia ile gündeme gelmişti.

18 yıl hapsi istendi

Özellikle Gölköy’de bulunan Peynir Fabrikası’nda yaşanan usulsüzlüklerle gündeme gelen ve Ağır ceza Mahkemesi’nde 18 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanan Sadi Sadıkoğlu, hakkındaki iddialar çoğalınca, 7 Ocak 2011 tarihinde görevinden alınmıştı.

Atatürk’ün resmini kaldırmıştı

Sadıkoğlu, müdürlüğü döneminde Ordu İli Tarım Müdürlüğü'nün yenilenen resmi internet sitesinde ve "T.C. Ordu Valiliği İl Tarım Müdürlüğü Çalışma Raporu" adını taşıyan kitaptan Atatürk'ün resmini kaldırtmakla da gündeme gelmiş, dönemin Ordu Valisi Orhan Düzgün’ün uyarısına rağmen de haftalarca bu yanlışı düzeltmemişti. Konu Ordu Milletvekillerince TBMM gündemine taşınınca, geri adım atmıştı.

Malatya ayağa kalktı

2017 yılında Ordu eski Valisi Ali Kaban’ın Malatya Valiliğine atanması sonrası Sadi Sadıkoğlu, Malatya’ya il müdürü yapıldı. Vali Ali Kaban’ın Ordu’da birlikte çalıştığı Sadi Sadıkoğlu’nu Malatya’ya İl Müdürü yapması üzerine Malatya basını günlerce Sadıkoğlu hakkındaki iddiaları gündeme getirdi ve atamanın iptalini istedi.

Devreye siyasiler de girince, Sadıkoğlu’nun Malatya İl Müdürlüğü görevi makama oturmadan sona erdi.

Hilmi Güler’in adı kullanılıyor

Onlarca yıldır hakkındaki iddialarla gündemden düşmeyen Sadi Sadıkoğlu’nun bu kez de Bakanlıkta önemli bir birime Genel Müdür Yardımcısı yapılmak istendiği ortaya çıktı. Üstelik bu atama için Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’i referans gösterdiği de gelen iddialar arasında.

Bunun gerçekleşmesi durumunda bakanlığın yeniden töhmet altında kalacağı ve atamanın yine yaygın ve yerel basına gündem olacağı kaydediliyor.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KUPADA DİŞLİ RAKİP!
KUPADA DİŞLİ RAKİP!
ÖNER ABİYE SON GÖREV
ÖNER ABİYE SON GÖREV