Advert

Okullarda iki sınıf açılacak

Okullarda iki sınıf açılacak
Okullarda iki sınıf açılacak Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

 

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, 21 Eylül’de başlayacak yüz yüze eğitime sadece okul öncesi ve 1. sınıfların başlayacağını açıklayarak, velilerin isteğine bağlı olarak öğrencilerin okula gitmeyebilecekleri kaydetti.

Türkiye’de Koronavirüs vakalarının ve ölümlerin hızla artış göstermesi üzerine Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 2020-2021 öğretim yılında 21 Eylül’de başlaması planlanan yüz yüze eğitimin kapsamını daralttıklarını belirtti. AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kabine toplantısı sonrası yaptığı “Hem yüz yüze hem uzaktan eğitim birlikte yapılacak” açıklamasının ardından MEB dün akşam saatlerinde yüz yüze eğitimde alınan kararı açıkladı.

Selçuk, yüz yüze eğitime sadece okul öncesi ve 1. sınıfların başlayacağını,  velilerin isterlerse öğrenciyi yüz yüze eğitime göndermeme konusunda mazeret beyan edebileceklerini bu durumun devamsızlıktan sayılmayacağını açıkladı. Selçuk “Yüz yüze eğitime başlama konusunda veli rızası, bizim için önemlidir. Velilerimiz isterlerse öğrenciyi yüz yüze eğitime göndermeme konusunda mazeret beyan edebilirler. Bu durumda öğrencimiz, uzaktan eğitime devam edecek ve devamsız sayılmayacaktır” diye belirtti.

Bakan Selçuk yaptığı açıklamada, 21 Eylül’den itibaren geçecek üç haftanın sonunda diğer kademelerde ve sınıflarda eğitim-öğretime başlama konusunda süreci yeniden değerlendireceklerini söyledi.  Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tarım müdüründen anlamlı hareket!
Tarım müdüründen anlamlı hareket!
72 kişi daha koronavirüse yenildi
72 kişi daha koronavirüse yenildi