Advert

"ÖĞRETMENLER HER DAİM HAZIR"

Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Türk Eğitim Sen Ordu Şubesi Başkanı Ömer Okumuş, Pandemiden dolayı okulların açılması noktasında acele edilmediğini belirterek, "Öğretmenin yeri sınıftır. Biz öğretmenler olarak istiyoruz ki yüz yüze eğitim başlasın. Ama sağlık da her şeyden önemli." dedi.

 

Okulların belli sınıflar için açıldığını, diğer sınıfların ise uzaktan eğitim aldığını hatırlatan Okumuş, okullar hazır olsa bile bulaş riskinin yüksek olması nedeniyle şu aşamada Milli Eğitim Bakanlığı'nın okulları tamamen açmasının zor göründüğünü söyledi.

"Kısmen başladı"

Okul öncesi, 1.sınıflar, 8 ve 12. sınıflar ile Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri, Çok Programlı Anadolu Liseleri, Mesleki Eğitim Merkezleri, Güzel Sanatlar Liseleri ve Spor Liseleri için yüz yüze eğitime başlandığını aktaran Okumuş; "Pandemiden dolayı okulların açılması noktasında acele etmiyorlar. Belli sınıflar için şuan okullar açık. Diğerleri canlı ders anlatımıyla telafi edilmeye çalışılıyor. Öğretmenlere ders programı dağıtıldı. Bu ders programları doğrultusunda öğretmenler belirlenen saatlerde öğrencilere kendi alanlarıyla alakalı yarımşar saatlik bilgilendirmeler yapıyorlar." dedi.

"İstiyoruz ki yüz yüze ders yapalım"

Böyle kritik bir dönemde okullar açılınca çocukların hijyen konusunda sıkıntı yaşayabileceğini hatırlatan Okumuş, sözlerine şöyle tamamladı; "Biz istiyoruz ki okullar açılsın, yüz yüze ders yapalım. Ama şuanda pandemi süreciyle ilgili vakaların artış hızının yükselmesi ve ölüm sayısının artmasından dolayı herkes tedirginlik içerisinde. O yüzden okullar hazır olsa bile şuan okulları açabileceklerini sanmıyorum. Okullar da öğretmenler de hazır ama buradaki mesele bulaş riskinin çok yüksek olması. Okullar açıldığı zaman öğretmen ve öğrenciden oluşan 20 milyonluk yapının bütün evlere girdiği düşünülürse bu iş patlayabilir. Başka ülkeler okulları açtılar ama 2 hafta sonra kapatmak zorunda kaldılar. Sonuçta bunlar servislerle gidecekler, gittikleri yerde hijyen şartları iyi olsa bile bunlar çocuk, hangi kurallara uyacaklarını bilmedikleri için büyük sıkıntılar yaşanacak."

Ordu Hayat/Seran Eren Şensoy (Özel Haber)

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KUPADA DİŞLİ RAKİP!
KUPADA DİŞLİ RAKİP!
ÖNER ABİYE SON GÖREV
ÖNER ABİYE SON GÖREV