Advert

“ÖFKEMİZ DİNMEYECEK!”

“ÖFKEMİZ DİNMEYECEK!”
“ÖFKEMİZ DİNMEYECEK!” Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

KESK Dönem Sözcüsü Sezgin Yılmaz, “10 Ekim katliamında rolü olan, görevini ihmal eden, katliama yol veren ve emir veren tüm sorumlular yargılanana ve hak ettikleri cezayı alana kadar öfkemizi diri tutacağız” dedi.

Türkiye tarihinin en kanlı intihar saldırısı beş yıl önce 10 Ekim’de Ankara’da meydana geldi. 103 kişinin hayatını kaybettiği saldırının 5’inci yılında alanlarda öfke ve kararlılık vardı. Ordu’da da sivil toplum örgütleri, 10 Ekim katliamının, emek, barış ve demokrasi uğruna ödenen ağır bedellerden sadece biri olduğuna vurgu yaptılar.

“O duvarları yıkacağız!”

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel’in de katıldığı etkinlikte konuşan KESK Dönem Sözcüsü Sezgin Yılmaz, “1 Mayıs katliamından Maraş katliamına, Bahçelievler katliamından Sivas katliamına, bu ülkenin katliamları ile hesaplaşmak için mücadele verenlerin karşısına çıkarılan duvarları ve engelleri biliyoruz. Ne yaparlarsa yapsınlar, ne duvarlar örerlerse örsünler, o duvarı yıkacak tuğlaları çekip çıkaracağımızdan kimse kuşku duymamalıdır” diye konuştu.

“Hesabı mutlaka sorulacak!”

10 Ekim katliamında rolü olan, görevini ihmal eden, katliama yol veren ve emir veren tüm sorumlular yargılanana ve hak ettikleri cezayı alana kadar öfkelerini diri tutacaklarını da belirten Yılmaz, şöyle devam etti:

“Katliamın unutturulmak istenmesine izin vermeyeceğiz. Katledilen arkadaşlarımızın hesabını mutlaka soracağız. 10 Ekim Ankara katliamının beşinci yıldönümünde sözümüzü bir kez daha yineliyoruz: Bu toprakları katliamlarla, faili meçhul cinayetlerle anılmaktan çıkararak barış ve demokrasiyle taçlandıracak, emeğin ve bir arada yaşama iradesinin egemen olduğu Türkiye’yi yitirdiğimiz canlarımıza, yoldaşlarımıza, 103 karanfilimize armağan edeceğiz.” Haber merkezi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KUPADA DİŞLİ RAKİP!
KUPADA DİŞLİ RAKİP!
ÖNER ABİYE SON GÖREV
ÖNER ABİYE SON GÖREV