Advert

ODÜ'DEN 'SAYIŞTAY' AÇIKLAMASI!

ODÜ'DEN 'SAYIŞTAY' AÇIKLAMASI!
ODÜ'DEN 'SAYIŞTAY' AÇIKLAMASI! Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Sayıştay'ın Ordu Üniversitesi 2019 yılı denetim raporunda sekreter olarak atanan kişilerin, kısa süre sonra şube müdürü yapıldı tespit edilmişti. ODÜ Rektörlüğü, konuyu yalanlamadı, sadece söz konusu atamaların mevcut Rektör Prof. Dr. Ali Akdoğan’dan önce yapıldığını paylaştı.

Atamalar önceki rektör döneminde yapılmış

 

Sayıştay denetçilerinin Ordu Üniversitesi’nde yaptığı denetimlerde henüz faaliyete geçmemiş olan ve öğrencisi ve binası dahi bulunmayan Gölköy ve Aybastı Meslek Yüksekokulları’na (MYO), 13 sekreter atandığı belirlenirken, bu kişilerin daha sonra da şube müdürü yapıldığı belirtilmişti.

Ordu Üniversitesi Rektörlüğü konuyla ilgili bir açıklamada bulundu. Atamaları yalanlamayan rektörlük, sadece atamaların daha önce rektör (Prof. Dr. Tarık Yarılgaç) döneminde yapıldığını belirtti.

"Farklı birimlerde görev alıyorlar"

Ordu Üniversitesi Rektörlüğünden yapılan açıklama şu şekilde: "Son günlerde bazı basın organlarında yer alan Ordu Üniversitesinde henüz faaliyete geçmemiş olan Meslek Yüksekokullarına 13 sekreter atanmasına yönelik çıkan haberler kamuoyunu yanlış yönlendirmeye yönelik yanıltıcı bilgiler içerdiğinden gerçek bilgilerin kamuoyuyla paylaşılması gerekli görülmüştür. Sayıştay raporlarında aşağıdaki tabloda yer alan söz konusu atamalar Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan’ın göreve başlama tarihinden önce, 03.07.2015 ve 27.03.2019 tarihleri arasında, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 52. maddesi ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 43., 68/B ve 76. Maddeleri uyarınca yapılmış olup, ilgililer şu anda Üniversitemizin farklı birimlerinde fiilen görev yapmaktadırlar."

Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"ZENGİN DAHA DA ZENGİNLEŞTİ"
Şişman görevinden istifa etti
Şişman görevinden istifa etti