"MODERN KÖLELİK SİSTEMİ!"

Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, yaptığı açıklamada Duatepe ile Beştepe arasındaki fark nedir diye sorarak, sağlık çalışanlarının haklarının verilmediğini söyledi. Adıgüzel; "Sağlık sektöründe taşeron işçilerin durumu modern kölelik sistemidir" dedi.

 

Hükümetin sağlık çalışanlarına verdiği hiçbir sözü tutmadığını ifade eden Adıgüzel, "Bütün başhekimlerin Sağlık Bakanlığının genel bakış açısı bu. "insanları çalıştır ancak bunların ücretlerini verme". Allahu Teala buyuruyor ki, üç kimse var ki kıyamet günü onların hasmıyım diyor.  1-Bana söz verip sözünü tutmayan (hükümetin sağlık çalışanlarına verdiği sözü kastediyorum) 2- Bir işçi çalıştırarak ondan istifade edip de ücretini vermeyen kimseler. Yine Hz. Muhammed "işçinin ücretini alın teri kurumadan ödeyiniz" buyuruyor. Yani Kardeşim siz Müslüman değil misiniz?" diye sordu.

"Aradaki fark ortada"

Duatepe ile Beştepe arasındaki farka dikkat çeken Adıgüzel, şunları söyledi; "Sakarya Savaşında Duatepe var. Harekattan önceki akşam Atatürk, İsmet Paşa, Kazım Özalp ve Asım Gündüz akşam yemeği yiyecekler. Yemekte ortada cılız bir tavuk ve bir kaç parça esmer ekmek var. Tam o sırada Mustafa Kemal soruyor "bugün erlere yiyecek ne verebildik" diyor. "Efendim dün sabah tedarik ettiğimiz buğdayı kavurup yedirmek üzere birliklere dağıtmıştık" diyorlar.  Mustafa Kemal duraklıyor, sonra elini sürmeden sofradan kalkıyor gidiyor, o gece hepsi aç yatıyor. Eğer bugün de pandemi ile savaş veriyorsak ve bu sağlık çalışanları ön saftaki askerler ise bu süreci yöneten sağlık bakanından cumhurbaşkanına kadar keyif saltanat içinde devam edeceksiniz. Ama bu savaşı sürdüren askerlere gereken hak edişlerini emeklerinin karşılığını vermeyeceksiniz. İşte bu fark Duatepe ile  Beştepe arasındaki farktır. Allahu Teala'nın kıyamet günü hasım kabul edeceği üçüncü kişi bir kimseyi köle şeklinde çalıştıranlardır. Sağlık sektöründe taşeron işçilerin durumu modern kölelik sistemidir. Buraya da bir çekidüzen vermek lazım.

Sağlık çalışanlarının emeğinin hakkını verin kardeşim. Bütün sağlık çalışanlarının 9 aylık ek ödeme eksiklerinin hesaplanarak verilmesini ve bunun hastane imkanlarına bakılmaksızın kamu kaynaklarından tedarik edilerek sağlanmasını istiyoruz. Ayrıca özel sağlık sektöründe çalışan sağlık çalışanlarının da benzer bir şekilde fazladan mesailerinin o hastanelere (zaten zor durumdalar) ek yük getirmeden yine kamu kaynaklarıyla karşılanarak ödenmesini istiyoruz."

Haber merkezi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ORDUSPOR 1967 GÖZÜNÜ KARATTI
ORDUSPOR 1967 GÖZÜNÜ KARATTI
FATSA'NIN GÖZÜ TAHTADA!
FATSA'NIN GÖZÜ TAHTADA!