Advert

MİLLETVEKİLİ SAĞESEN VEFAT ETTİ

MİLLETVEKİLİ SAĞESEN VEFAT ETTİ
MİLLETVEKİLİ SAĞESEN VEFAT ETTİ Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

 

Ordu eski Milletvekillerinden Hüseyin Avni Sağesen de coronaya yenik düştü.

17. Dönem Ordu Milletvekili, Elektrik Mühendisi Hüseyin Avni Sağesen, yakalandığı coronavirüs hastalığına yenik düşerek, 82 yaşında vefat etti.

1938 Ordu doğumlu olan Hüseyin Avni Sağesen, İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik Fakültesi mezunuydu. İstanbul Posta İdaresi Memuru, İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik Fakültesi Talebe Cemiyeti Başkanı, İstanbul Teknik Üniversitesi Talebe Birliği Başkanı, Türk Millî Gençlik Teşkilatı Merkez İcra Kurulu Üyesi, Türk Millî Talebe Federasyonu Merkez İcra Kurulu Üyesi ve Genel Saymanı, Edirne 11. Bölge Müdürlüğü Teknik Şefi, Elektrik İşleri Etüt İdaresi Grup Amiri, Ulaştırma Bakanlığı Karayoluyla Uluslararası Taşımalar Dairesi Başkanı, Beden Terbiyesi Genel Müdür Yardımcısı ve Genel Müdürü, Türkiye Mimarlar ve Mühendisler Odası Birliği Meteoroloji Mühendisleri Odası Kurucu Üyesi ve Başkanı, Türkiye Meteoroloji Derneği, Biyofizik ve Akupunktur Derneği, Kanseroloji ve Ekonomi Derneği Üyesi, Hidro-Meteoroloji Dergisi Yöneticisi olarak görev yaptı.

XVII. Dönem SHP Ordu Milletvekili olan evli ve 1 çocuk babası Hüseyin Avni Saeğesen'in cenaze programı bugün belli olacak. Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÇAY OCAKLARI DA BİTTİ
ÇAY OCAKLARI DA BİTTİ
VAKALAR, YENİ YASAKLARI İŞARET EDİYOR!
VAKALAR, YENİ YASAKLARI İŞARET EDİYOR!