Advert

MIDI RESTORAN YIKILIYOR!

MIDI RESTORAN YIKILIYOR!
MIDI RESTORAN YIKILIYOR! Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Ordu'nun turizmine büyük katkılar sağlayan ve 2016 yılından beri kapalı olan Mıdı Restoran, bugün Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından yıkılacak. Yerine ise aynı şekilde yeni bir restoran yapılacak.

 

Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan 1. Sınıf Turizm İşletme Belgesini alan Mıdı Restoran, 4 yıldan bu yana tinercilerin ve sarhoşların uğrak yeri olmuştu. Tarihi restoran ve iskele, bugün yıkılıyor.

"Yerimize sahip çıkacağız"

Süreç ile ilgili konuşan Mıdı Restoran İşletmecisi Vedat Karaman; "Mıdı Restoran'ın yıkım süreci başladı. Bu iş görevden alınan eski Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz'ın sayesinde oldu. Burayı Ayışığı Düğün Salonu, Otopark ve Mıdı Restoran olarak 3 yıl önce ihaleye çıkarıp birilerine verecekken, mahkeme kararıyla iptal ettirdiğimiz iskelenin yıkılıp yeniden yapılmasına bugünkü siyasi irade karar vermiştir. Müdahalenin meni ve tespit davalarımız devam ediyor. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımızın talimatlarıyla iskele yıkılıp yeni bir projeyle uzatılarak Ordu'ya kazandırılacak. Altyapıyı Ordu Büyükşehir Belediyesi yapacak. Üst yapıyı da yap-işlet-devret ihalesiyle alarak yasal haklarımızla beraber yerimize sahip çıkacağız." dedi.

"50 aydır atıl"

'Ordu'ya tanıklık eden, Ordu'yu turizmde en iyi şekilde temsil eden Mıdı Restoran'ın bu duruma gelmesinin sebebi, yuvaların dağılmasına sebep olan, ekmek ve rızkımıza kan doğrayan görevden alınan belediye başkanı Enver Yılmaz'dır' diyen Karaman, sözlerine şöyle devam etti; "Onu Allaha havale ediyorum. Bu şekilde atıl bırakılan bir mekanı, biz içerdeyken tadilatlarımızı şartnameye uygun bir şekilde yapıp hayata geçiriyorduk. Yaklaşık 50 aydır Mıdı Restoran'ın bu şekilde atıl olması, 3 defa hırsızlık, 5 defa yangın çıkarılarak talan edilmesine içimiz acıyor."

"Ordu turizmi kazanacak"

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler'in Ordu turizmine sahip çıkacağına inandığını aktaran Karaman, " Mıdı Restoran, inşallah tekrar yapılıp yeniden Ordu'ya kazandırılır. Turizmde ilimizi en iyi şekilde temsil eden bir mekan olur. Mıdı Restoran buna her zaman hazır. Taşın altına elimizi koymaya hazırız. Eski Belediye Başkanımız merhum Kazım Türkmen'in vermiş olduğu 85 yıllık ihaleyle Ordu'yu temsil gücüne sahip olan mekanı tekrar hayata kazandıracağız. İnşallah Ordu turizmi kazanacak."

Ordu Hayat/Yılmaz Ülgü  (Özel Haber)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ALTINORDU BELEDİYESİ'NDEN ÖNEMLİ FARKINDALIK
ALTINORDU BELEDİYESİ'NDEN ÖNEMLİ FARKINDALIK
Yeni otogarın hatları belli oldu!
Yeni otogarın hatları belli oldu!