Advert

MEMUR SEN'DEN AZERBAYCAN'A TAM DESTEK!

MEMUR SEN'DEN AZERBAYCAN'A TAM DESTEK!
MEMUR SEN'DEN AZERBAYCAN'A TAM DESTEK! Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Ermenistan Azerbaycan cephe hattında, Ermeni güçlerinin Azerbaycan’daki sivil yerleşim birimlerine ateş açması sonucu devam eden çatışmalar üzerine Memur Sen Ordu İl Temsilciliği dün bir basın açıklaması yaptı.

Ülke genelinde eş zamanlı yapılan açıklamayı Memur Sen Ordu İl Temsilciliği adına okuyan Genç Memur Sen İl Temsilcisi Zühtü Yanık, Azerbaycan topraklarına saldıran Ermenistan'ı kınayarak sözlerine başladı.

"Ermenistan provokasyon yapıyor"

Azerbaycan ile Türkiye dostluğunun tarihte devletlerarasında ortaya konulan en samimi ve en kadim dostluk olduğunu belirten Yanık, şunları kaydetti; "Ermenistan otuz sene önce uluslararası hukuku hiçe sayarak, Azerbaycan toprağı olan Karabağ’ı işgal etmiş ve bu işgal esnasında hiçbir ahlaki kural tanımayan saldırganlığı ile adeta bir katliam gerçekleştirmiştir.  Azerbaycan, yaşanan bunca kıyımdan sonra kendi öz toprağını geri almak için her türlü meşru gayreti sarf etmiş olsa da uluslararası camia duyarsız kalmış ve Ermenistan bu durumdan güç alarak şımarık tavrını sürdürerek her koşulda provokasyonlarını sürdürmeyi devam ettirmiştir."

"Azerbaycan'ın yanındayız"

28 Eylül sabahı Ermenistan silahlı güçlerinin yeniden ahlaksızca yaptığı saldırıya meşru müdafaa hakkını kullanan Azerbaycan’ın yanında olmak boynumuzun borcudur. Haklı olan Azerbaycanlı kardeşlerimizin yanında, omuz omuza mücadele vermekten başka seçenek yoktur. Bu saiklerle uluslararası hukukun işletilmesi noktasında; başta Birleşmiş Milletler olmak üzere bütün dünya ülkelerini inisiyatif almaya ve Ermenistan’ın hukuk tanımazlığına karşı tavır almaya davet ediyoruz. Ülkemizin Azerbaycan’a verdiği güçlü destek sadece devletlerimiz arasındaki kardeşlik hukuku sebebiyle değildir. Aynı zamanda otuz senedir Kardeş Azerbaycan’a yapılan haksızlığa ve hukuksuzluğa gösterilen haklı bir tepkidir.  Ama bilinmelidir kiTürkiye’nin Azerbaycan’a yardımı ve desteği de “her nasıl istiyorlarsa öyle” olur."

Memur Sen İl Temsilcisi İsmail Çelenk ise; "Azerbaycan'ın haklı davasını Memur Sen ailesi olarak sonuna kadar destekliyoruz' diyerek Ermenistan'a 'kandan besleniyorsunuz' dedi.

Ordu Hayat/Tevfik Kul 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KUPADA DİŞLİ RAKİP!
KUPADA DİŞLİ RAKİP!
ÖNER ABİYE SON GÖREV
ÖNER ABİYE SON GÖREV