Advert

MECLİSTE BİLGİ AKIŞI POLEMİĞİ!

MECLİSTE BİLGİ AKIŞI POLEMİĞİ!
MECLİSTE BİLGİ AKIŞI POLEMİĞİ! Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Kasım Ayı Olağan Meclisi'nde CHP Meclis Üyesi Sami Torun, Başkan Hilmi Güler'e madenler, Orbel ve karayolları kenarına yapılan büfelerle ilgili sorular yönelterek, 'bize doğru bilgi akışı gelmiyor' derken, Güler ise 'bilgi noktasında her şey açık' diye konuştu.

Meclis toplantısında gündem dışı söz alan CHP Meclis Üyesi Sami Torun, Karayolları kenarındaki büfelere değinerek; "Karayolu kenarındaki büfeler ile ilgili çok şey söylendi. Hatta Ünye'dekinin kaldırıldığı söylendi. Karayollarından izin alınarak yapılmadığıyla ilgili sözler çıktı. Biz Ordu için güzel olan her şeye destek veriyoruz. Burada bize doğru bilgi akışı gelmeli ki, bizde savunduğumuz şeylerin arkasında duralım. Biz savunuyoruz ama karayolları tarafından kaldırıldığını öğreniyoruz." dedi.

"Bu sizi niye rahatsız ediyor?"

Başkan Güler ise; "Yolların kenarı boştu. Yöresel büfeleri görüşerek yaptık. Ünye'deki yeri ben değiştirdim. Daha güzel bir şey yapmayalım mı? Bizden örnek alarak Gülyalı'da yapmışsınız. Bu sizi niye rahatsız ediyor anlamıyorum." diye cevap verdi.

"Vatandaşı yalnız bırakıyorsunuz"

Maden konusunda Ordu Büyükşehir Belediyesi'nin maden çıkarılan bölge halkını yalnız bıraktığını aktaran Torun; "Maden konusu Fatsa'da başladı, Ünye'de devam ediyor. Bundan sonra hangi ilçede çıkacağı da belli değil. bu bizim yer altı zenginliğimiz ama bunlar çıkarılırken, zehirli maddelerin kullanılması bütün Ordu'yu etkiliyor. Burada Büyükşehrin müdahil olmasını istiyoruz. Siz çevreyi düşünen bir bakansınız. Fakat Ordu Büyükşehir Belediyesi olarak oradaki vatandaşları yalnız bıraktığınızı düşünüyorum. Vatandaşların yanında olmanızı istiyoruz." diye konuştu.

"Maden konusunda hassasız"

Başkan Hilmi Güler ise; "Maden çalışmaları bizden önce başlamış. Taşocağı da madendir, mermer de madendir, altın da madendir. Yerdeki taşın dahi bizim üzerimizde hakkı vardır. Aynı suyu bende içiyorum. Bu konuda hassasız. Vatandaşlarımın sıkıntısı benim de sıkıntımdır. Çok yakından takip ediyorum."

"Orbel, yatırım yapmalı"

Son olarak Orbel'e de değinen Sami Torun; "Bütün yatırımların Orbel üzerinden yapılmasına karşıyım. Orbel, Ordu için bir şeyler yapmalı. Yatırım yapmalı. Büyükşehrin yaptığı yatırımları alıp sonra başkasına kiralamak Ordu için bir artı değil. Büyükşehir, Orbel olmadan da yaptığı yatırımları kiralayabilir. Kiralamaların Büyükşehir üzerinden yapılmasını istiyoruz." şeklinde konuştu.

Başkan Güler, sözlerini şöyle tamamladı; "

Orbel, bizim şirketimiz. Bizden önce kurulan çok başarılı bir şirket. Burada negatiflik arayacak bir durum yok. Biz Orbel'de kardan ziyade verimlilik arıyoruz. Ordu, klasik belediyeciliğin dışında işler yapıyor. Asfaltı ihale etseydik, müteahhide KDV ve ücretler ödenecekti. Ama biz kendimiz hallettik. Taş ocağını da aldık. 3'te 1 karımız oldu. Daha fazla yolumuz yapılacak."

Ordu Hayat/Yılmaz Ülgü 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
100'ER 100'ER ÖLÜYORUZ!
100'ER 100'ER ÖLÜYORUZ!
BAŞKAN HAYATINI KAYBETTİ
BAŞKAN HAYATINI KAYBETTİ