Advert

MAVİ YEMİŞ GELİR KAPISI OLACAK

MAVİ YEMİŞ GELİR KAPISI OLACAK
MAVİ YEMİŞ GELİR KAPISI OLACAK Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Ordu Büyükşehir Belediyesi, Gürgentepe, Ulubey ve Ünye ilçelerindeki 14 üreticiye, dünya çapında asıl ürünlerden biri haline gelen ve Antioksidan özelliği ile son yıllarda popülerliği artan 500 adet Yaban Mersini (Mavi Yemiş) fidanı dağıttı.

Başkan Güler’in kırsal kalkınma hedefleri doğrultusunda devam eden çalışmalarda gerek taze tüketim gerekse işlenmiş meyve sanayisi açısından güçlü bir ticari ürün olan ve kilosu 50 liradan alıcı bulan Mavi yemiş, çiftçilerin üretim kültürüne girdi.

"Üretim gücünü artıracağız"

Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Alp, “Bugün mavi yemiş ürünü yetiştiriciliğini artırmak için yeni bir çalışmaya imza atıyoruz. Ayrıca çoban fasulyesinin üretimini artırmak için çalışma yapıyoruz. Örtü altı yetiştiriciliğinde büyük mesafe kattık. 14 bin anaç kaz, 330 koyun, manda dağıtımı yaptık. Mesudiye ilçemizde ise keçi dağıtımı yapacağız. Hem tarımda hem hayvancılıkta yaptığımız projelerle birlikte, ilimizin üretim gücünü artıracağız” dedi.

14 üreticiye tamamı hibe, 6 bin adet mavi yemiş ve deneme amaçlı olarak 500 adet aronia fidanı dağıtımı gerçekleşti. Sonrasında ise tarlaya geçilerek Gürgentepe Çoban Fasulyesi’nin hasadı yapıldı.

Haber merkezi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"ZENGİN DAHA DA ZENGİNLEŞTİ"
Şişman görevinden istifa etti
Şişman görevinden istifa etti