Advert

"Maskede ciddi rant var"

Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, Sağlık Bakanı'nın açıkladığı koronavirüs vakalarının gerçekle örtüşmediğini belirterek, açıklananın 10 katı vaka ve ölü sayısı olduğunu söyledi. Maske konusunun da ranta dönüştürüldüğünü kaydetti.

 

'Maske konusu hükümetin en başarısız olduğu konuların başında gelmektedir' diyen Adıgüzel, şunları söyledi; "Ülkemizde insanlarımızın maske bulamadığı aylarda hükümete yakın bazı firmalar fabrikalarını maske üretimine dönüştürdüler. Bu firmalara serbest bölge hakkı verildi. Normalde yurtdışına ihracat kadar yurt içine üretim zorunluluğu varken, serbest bölge ilan edilen bu firmalar bu durumdan muaf tutuldu. Yani yurt içine üretim yapmadan ihracat yaptılar. Bu şekilde hükümete yakın insanlar, birisi de eski bakan, çok ciddi rant elde ettiler."

"Hükümetin maskesi düştü"

Adıgüzel; "Hükümetin maskesi bir kez daha düşmüştür. Piyasadaki maskelerle ilgili bir başka durum da şudur. Her maske gerçek maske değildir. Maskelerin tıbbi koruyuculuğu olabilmesi için Metblow ve non-woven kumaş olması gerekmektedir. Halbuki piyasada bu koşulları sağlayan sadece 18 firma var. Fakat 300 firma şu anda maske üretiyor.” dedi.

Açıklamasında sahte ve gerçek maskeleri de örnekleriyle gösteren Adıgüzel, Sağlık Bakanı’nın bu durumun farkında olduğunu ancak üzerine gitmediğini ifade etti.

Haber merkezi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"SAĞLIK MÜDÜRÜ NE İŞ YAPIYOR?"
ŞEHRİMİZ ORDU KİTABI
ŞEHRİMİZ ORDU KİTABI