MASKE DEYİP GEÇMEYİN!

MASKE DEYİP GEÇMEYİN!
MASKE DEYİP GEÇMEYİN! Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Ordu Eczacılar Odası Başkanı Hakan Öztekin, koronavirüsten korunmak için maske kuralının çok önemli olduğuna dikkati çekerek, bilinmedik yerlerden maske alınmaması gerektiğini söyledi.

Koronavirüsren koruyan maskelerin eczanelerden alınması gerektiğini, köşe başlarından maske alınmaması gerektiği uyarısında bulunan Öztekin; "İnsanlar maskeye para vermekten yoruldu. Kaliteli maskeler eczanelerimizde 1 TL'den satılıyor. Bu maskenin 3-4 saat içerisinde değişmesi lazım. Herkesin günlük 4-5 lira maske masrafı olsa, 4 kişilik bir ailede aylık 600 lira maske masrafı yapar. Halkımızda sürekli maskeye para veremediği için ya bir maskeyi uzun süre kullanıyorlar ya da hiçbir faydası olamayan bez maskelere yöneliyorlar." dedi.

"Çoğu maske sizi virüsten korumaz"

'Bu süreçte koruyuculuğu en yüksek maskeler üç katlı ve burun kısmını kapatacak şekilde teli olan cerrahi maskelerdir' diyen Öztekin, sözlerini şöyle tamamladı; "Marketlerden işportacısına birçok yerde satışını gördüğümüz maskelerin ne kadar güvenli olduğunu, ne tür şartlarda üretildiğini bilememekteyiz. Sağda solda satılan çoğu maske sizi virüsten korumaz. Aksesuar gibi kullanılan renkli maskeleri de önermemekteyiz. İnsan sağlığını ilgilendiren her ürün gibi maskenin de en güvenli adresi eczanelerdir."

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
52 Orduspor'dan 2 takviye daha!
52 Orduspor'dan 2 takviye daha!
FATSA, PAPAKER İLE PRENSİPTE ANLAŞTI
FATSA, PAPAKER İLE PRENSİPTE ANLAŞTI