"MARMELAT SATARAK ORDU'YU AYAĞA KALDIRAMAYIZ"

Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, "Bu şehirde üretimi ve istihdamı artırıp şehri yeniden ayağa kaldıracak projeler gerekiyor. Marmelat, reçel satarak, kaz, tavuk besleyerek bu şehri ayağa kaldıramayız" dedi.


Enginyurt, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle 19 Eylül Gazeteciler Derneği'ni ziyaret etti.

"Mecliste sesiniz olacağız"
'Bugünün, basının sorunlarının tartışıldığı ve çözüm bulunduğu bir gün olması gerekiyor' diyen Enginyurt, şunları söyledi; "Topyekûn gazetecilerin sorularına çözüm üretmeliyiz. Basın İlan Kurumu, vergi ve SGK'nın işi tahsilat değildir. Önce gazeteler hak ettiği paraları almalıdır. Türksat uydu kiraları 1 yıl ertelensin. Gazetelerden alınan vergiler sıfırlanmalıdır, destekler artırılmalıdır. Bu dönemde basınımızı desteklemeliyiz. El birliğiyle basınımızı ayağa kaldırmalıyız. Aksi takdirde yarın haber yayınlayacak gazete bulamayız. En çok zararı da siyasiler görür. Ordulular olarak şehrimizi ayağa kaldırmalıyız. Bu da basınımızın bildirimleriyle olacaktır. Mecliste sesiniz olmaya devam edeceğiz. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü tebrik ediyorum."

"Bu şehri ayağa kaldırmalıyız"
Ordu'nun yeniden üretim ve fabrikalarla ayağa kalkabileceğini aktaran Enginyurt; "İşverenlerin büyük sıkıntı içinde olduğunu görüyoruz. Kağıt maliyetleri her geçen gün artıyor. Demek ki Seka'yı satmakla ülkeye büyük zarar verilmiş. Demokrat Parti iktidarında kurulan Seka, Soya Fabrikası, Akkuş Kereste Fabrikası ve Ünye Çimento gibi fabrikalar yeniden hayata geçecektir. Bu şehirde üretimi ve istihdamı artırıp şehri yeniden ayağa kaldıracak projeler gerekiyor. Marmelat, reçel satarak, kaz, tavuk besleyerek bu şehri ayağa kaldıramayız. Şehrin ayağa kalkması ekonomik zenginlikten geçiyor. Üretim alanları, fabrikası olan bir Ordu yaratmalıyız. Balıkçılık yapıyoruz, balık unu, yağı fabrikamız yok. Kivi üretiminde Türkiye'de en iyilerdeniz, meyve suyu fabrikamız yok. Bunu artırabiliriz. Arıcılıkta en iyiyiz ama elimizdeki Balmer'i çalıştıramıyoruz. Gazetecisiyle, siyasetçisiyle kendimizi sorgulamalıyız. Biz bu şehrin iyiliğinden yanayız." dedi.

19 Eylül Gazeteciler Derneği Başkanı Erdoğan Erişen ise; "Pandemi en çok basın sektörünü etkiledi. Yerel basın zor bir dönemden geçiyor. Devlet desteğini hak ediyoruz, istiyoruz" dedi.

Ordu Hayat/Tevfik Kul

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"MAAŞLAR AÇLIK SINIRININ ALTINDA"
FATSA'DAN AYRILDI, YOZGAT'A GİTTİ
FATSA'DAN AYRILDI, YOZGAT'A GİTTİ