Advert

MAKİNELİ FINDIK HASADI!

MAKİNELİ FINDIK HASADI!
MAKİNELİ FINDIK HASADI! Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Ulubey İlçe Ziraat Odası öncülüğünde Karakoca Mahallesi’nde Şükrü Şahinoğlu’nun bahçesinde diğer üreticilere de örnek olması amacıyla makineli hasat yapıldı.

Fındığın yerden toplanması konusunda uyarılar devam ederken, Ulubey ilçesinde fındık toplama makinesiyle birlikte fındıklar yerden hasat edildi.

Ulubey İlçe Ziraat Odası Başkanı Mehmet Ali Aydın; “Ziraat Odamız öncülüğünde bugün Karakoca Mahallemizde örnek çiftçimiz olan Şükrü Şahinoğlu'nun bahçesinde, diğer üreticilerimize de örnek olması adına makineli hasat yapıldı. Amacımız çiftçilerimizin işçi maliyetlerini  düşürmesi ve randıman kayıplarını önlemektir.” dedi.

Makine ile fındık hasadına başladıklarını belirten Aydın; “Fındık toplama makinesi Sakarya’dan geldi. İlk hasadımızı yaptık. Başka mahallelerde de hasatlar yapacağız. Bu makineyle fındık yerden rahatlıkla toplanabiliyor.” diye konuştu.

Bahçe sahibi Şükrü Şahinoğlu ise uzun yıllardan beri fındığı yerden topladığını belirterek, fındık toplama makinesiyle fındığın daha çabuk hasat edilebildiğini dile getirdi.

Haber merkezi 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tarım müdüründen anlamlı hareket!
Tarım müdüründen anlamlı hareket!
72 kişi daha koronavirüse yenildi
72 kişi daha koronavirüse yenildi