Advert

"MADEN TASARISI GERİ ÇEKİLMELİ"

Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Ekoloji Birliği Eş Sözcüsü Coşkun Özbucak, Salı günü (bugün) TBMM Genel Kurulu’nda görüşülmeye başlanması beklenen “maden ve enerji yasası olarak da adlandırılan yasa tasarısını eleştirerek, tasarı için, “ maden ve enerji şirketlerine daha fazla teşvik, daha fazla kıyak sağlayan tasarı geri çekilmeli” çağrısı yaptı.

Yasa teklifinin yasalaşması halinde enerji ve maden şirketlerinin dikensiz gül bahçesinde istedikleri gibi at koşturacağını aktaran Özbucak, "verilen yeni teşvik ve desteklerle karlarına kar katacaklar.  Köylülerin tarlalarına el koyacaklar. Yasa teklifini hazırlayanların gerekçesinde yazdıkları ve Komisyon toplantısında da belirttikleri gibi şirketlerin önündeki son engellerde kaldırılıyor.” dedi.

"Tepkiliyiz"

Tasarıya tepkili olduklarının altını çizen Özbucak, sözlerini şöyle tamamladı; “Ekoloji Birliği olarak taslağın gündeme geldiği ilk günden bugüne kadar tüm maddeleri değerlendirerek tepkimizi gösterdik. Görüşlerimizi Sanayi Komisyonu’na yazılı olarak ilettik. Yerellerde kurulmuş ve yaşam alanlarına sahip çıkan, mücadele eden 63 dernek ve platformun bir araya gelerek oluşturduğu Ekoloji Birliği olarak, teklifin geri çekilmesi için mücadelemizi sürdürüyoruz.”

Haber merkezi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
100'ER 100'ER ÖLÜYORUZ!
100'ER 100'ER ÖLÜYORUZ!
BAŞKAN HAYATINI KAYBETTİ
BAŞKAN HAYATINI KAYBETTİ