Advert

MADEN DAVASI!

MADEN DAVASI!
MADEN DAVASI! Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Ekoloji Birliği'nin bileşeni olan Ordu Çevre Derneği'nin de aralarında bulunduğu Adana Tabip Odası, Ziraat Mühendisleri Odası ve bireysel olarak yurttaşlar 766 adet maden ihalesinin ilanının iptali için Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğüne karşı dava açtı

Ankara Nöbetçi İdare Mahkemesi Başkanlığına sunulmak üzere Muğla Nöbetçi İdare Mahkemesi Başkanlığına verilen dilekçede ihale ilanının iptali, dava sonuçlanıncaya dek yürütmenin durdurulması istendi. Dilekçede madencilik faaliyetlerinin yol açtığı çevre sorunlarının iklim değişikliği ve özellikle Kovid-19 pandemisi sürecindeki etkilerine dikkat çekilerek bu ihalelerin iptal edilmesi istendi.

Ordu Çevre Derneği'nden yapılan açıklamada; "Bileşeni olduğumuz Ekoloji Birligi'nin çağrısı ile Ordu Çevre Derneği'nin de içinde olduğu ekoloji-çevre dernekleri (Ordu'da da ihaleye çıkacak 9 alan var)  Türkiye genelinde 68 ilde 766 maden alanı ihalesinin iptali için dava açtı. Ordu Çevre Derneği olarak doğa ve yaşam alanlarının yok edilmesine, ticarileştirilmesine karşı hukuksal ve fiili ve meşru mücadelemiz sürecek. Yerin üstü Altın'dan değerlidir." denildi.

Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"SAĞLIK MÜDÜRÜ NE İŞ YAPIYOR?"
ŞEHRİMİZ ORDU KİTABI
ŞEHRİMİZ ORDU KİTABI