"MACRON KARGAŞA ÇIKARIYOR"

Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, Azerbaycan’ın Ermenistan karşısında haklı bir zafer kazandığını vurgulayarak, MİNSK Grubu Eşbaşkanı olan Fransa’nın Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un tarafsızlık ilkesine uymayarak Ermenistan yandaşlığı yaptığını belirtti.

Azerbaycan’da yayın yapan AZ TV’de konuk olan  Gündoğdu, "MİNSK Grubu eş başkanlığı yapan Fransa’nın tarafsız olması gerekirken, yaptıkları her açıklamada Ermenistan'ı desteklemeleri, hatta “Dağlık Karabağ'ın ayrı bir ülke olarak tanınması” gerektiğine dair aldıkları meclis kararı, tarafsızlık ilkesini göz ardı ettiklerinin kanıtıdır. MİNSK Grubu ülkelerin 28-30 yıldır çözüm odaklı çalışmalar yapmaları gerekirken, Fransa’nın akla hayale gelmeyecek ve kabul edilebilirliği mümkün olmayan tekliflerle Ermenistan'ın yanında olduğunu açıkça ilan ediyor olması tarafsız olan eş başkanlık göreviyle asla uyuşmamaktadır. Eş başkanlık görevinde tarafsızlığı sağlayamayan Fransa'nın bu görevi bir an önce bırakması gerekmektedir. Fransa, şu anda kendi içinde ciddi bir karışıklık yaşamaya devam ediyor. Uzun süredir devam eden eylemler ve durmayan sokak çatışmaları, Macron ve Fransız hükümetinin başarılı bir yönetim ortaya koyamadıklarını gösteriyor. Bölgede huzursuzluk yaratan Macron’ın çıkışlarıdır, Fransa halkı değil. Bu yüzden Macron seçime gitmeli ve görevini bırakmalıdır.” dedi.

Gündoğdu “Ama kim ne derse desin Azerbaycan'ın haklı davası zaferle sonuçlanmıştır. Biz de birlikteliğimizi, kardeşliğimizi bir kez daha ortaya koyarak, Azerbaycan’ın rahmetli Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev'in ortaya koyduğu "İki devlet bir millet" şiarının en güzel kazanımını yaşamış olduk.” diyerek sözlerini tamamladı.

Haber merkezi
 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"ENGELLİ ÇALIŞTIRMA KOTASI % 6'YA ÇIKARILMALI"
Orbel akaryakıt istasyonu satıyor!
Orbel akaryakıt istasyonu satıyor!