“LAF YETİŞTİRECEĞİNE AŞI YETİŞTİR"

“LAF YETİŞTİRECEĞİNE AŞI YETİŞTİR
“LAF YETİŞTİRECEĞİNE AŞI YETİŞTİR Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

 

Milli Piyango yılbaşı ikramiyesinin Varlık Fonu’na aktarılan 75 milyon TL’nin SMA hastası çocuklar için kullanılması yönündeki talepler çığ gibi büyüyor.

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel de SMA hastası yavrularımızın tedavisinde kullanılan yeni yöntemlerin geri ödeme kapsamında olmadığı için devlet tarafından karşılanmadığını hatırlatarak, şu çağrıyı yaptı:

Fona değil, SMA hastası çocuklara

“Aileler de çocuklarına umut olabilmek için yardım kampanyaları düzenliyordu. Yeni çıkan yasa kapsamında artık kampanya yapmaları da engelleniyor. Şimdi bu aileler çocukları ile birlikte kaderiyle başbaşalar.  Mecliste Aile Bakanına bir öneride bulunmuştum. Elektrik faturalarındaki TRT payının bu hastaların tedavisinde kullanılmak üzere bir fona aktarılmasını teklif etmiştim, cevap vermemişti.  Şimdi bir öneride daha bulunuyorum. Milli piyangonun Yılbaşı ikramiyesinin Varlık Fonuna aktarılan 75 milyon TL'si SMA hastası çocuklarımızın tedavisinde kullanılmak üzere ayrı bir fona aktarılsın. Bu ailelere ve yavrularına bir umut verelim.”

“Bakan yalan söylüyor“

Adıgüzel, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın bu taleplere yönelik "İlaç şirketlerinin baskısı ile çocuklarımızın kobay olarak kullanılmasına izin vermeyeceğiz"  şeklindeki açıklamasına da sert tepki göstererek, “Tüm AKP taifesi 75 milyon TL yi SMA'lı çocuklara kaptırmamak(!) için adeta çarpışıyor.  Sağlık Bakanı da en iyi bildiği işi yapıyor, yine yalan söylüyor.  SMA'lı çocukların tedavi masrafından kaçmak için kobay nitelemesi bile yapabiliyor. Macaristan ve İsrail’de bile olan, SMA'da yeni tedavi yönteminde, Türkiye'de de merkez kurmak için yapılan başvurulara bile yanıt vermeyen Fahrettin Koca! Sen, SMA'lı çocuklara yardım çağrılarına laf yetiştireceğine millete aşı yetiştir.“ dedi. Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AYDIN ÜSTÜNTAŞ ÖDÜLÜ İÇİN BAŞVURULAR BAŞLADI
AYDIN ÜSTÜNTAŞ ÖDÜLÜ İÇİN BAŞVURULAR BAŞLADI
TAHTA AÇILDI!
TAHTA AÇILDI!