KÖYLERE AHIRLI KONUT

KÖYLERE AHIRLI KONUT
KÖYLERE AHIRLI KONUT Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Ordu’da da tarım köy uygulamasını hayata geçireceklerini söyledi.

Geçen hafta ilimizi ziyaret eden Bakan Murat Kurum, köylerde ahırlı konutlar, şehir merkezinde ise az katlı ama sağlam konutlar inşa edeceklerini söyledi. Bakan Kurum, köylerde inşa edecekleri konutların yanında ahırlar olacağını belirterek, şunları söyledi:

“Hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımızın hayvanlarına bu ahırlarda bakabilecekleri bir projeyi hayata geçiriyoruz. Bunları yaptığımızda köylerimiz daha da güçlü hale gelecek, yani kırsal anlamda kalkınacağız. Projenin bir başka amacı da budur, kırsal kalkınmayı sağlamak.

Valilikten talep bekleniyor

Bu çerçevede inşallah amacımız bu örnek projeleri Türkiye'mizin her yerine yaymaktır. Nasıl şehir merkezlerinde sosyal konut talebi alıyorsak köy yerleşik alanlarında da vatandaşımızdan gelecek talep doğrultusunda köy konutları, Tarımköy uygulamalarını ülke genelinde yaygınlaştıracağız. Bu konuda Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatı çerçevesinde 81 il valiliğine yazı gönderdik ve 'Elinizde Tarımköy uygulaması istediğiniz alanları çalışın, gönderin' dedik. Hızlı bir şekilde de bu uygulamaları yapacağız. Uzun vadede vatandaşımızın, çiftçimizin ödeyebileceği şartlarda kendilerine bu projeleri sunmuş olacağız.”

Konutların bürüt 95 metrekare, net 85 metrekare, ahırların ise 30 metrekareden oluştuğunu belirten Kurum, vatandaşların burada daha mutlu, huzurlu, güvenli şekilde konutlarında yaşayacağını ifade etti. Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
52 Orduspor'dan 2 takviye daha!
52 Orduspor'dan 2 takviye daha!
FATSA, PAPAKER İLE PRENSİPTE ANLAŞTI
FATSA, PAPAKER İLE PRENSİPTE ANLAŞTI