Advert

"KÖY OKULLARI AÇILMALI"

Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Eğitim Sen Ordu Şube Başkanı Sezgin Yılmaz, kullanılabilir köy okullarının özellikle pandemi döneminde açılması gerektiğini belirterek, bu sayede atanamayan öğretmenlerin de göreve başlayabileceklerini söyledi.

Eğitim Sen olarak yüz yüze eğitimin tamamen başlamasını baştan beri savunduklarını hatırlatan Yılmaz, ancak bunun için okullardaki tüm kuralların yerine getirilmesi gerektiğini savundu.

"Temas da az olur"

Yılmaz, köy okullarının açılması fikrine değinerek; "Kapanan ve hala kullanılabilir köy okulları açılmalı. Bu okullara hala atanamayan yüz binlerce öğretmenimiz var. Bunları atayın. En azından hem atanmamış öğretmenlerin sorunları çözülür hem de okullar açılmış olur. Böylece öğrenci sayısı az olduğu için temas daha az olur. 8-10 kişilik köyler var." dedi.

"Okullar kullanıma açılabilir"

'Kapatılan köy okullarının acilen açılması gerekmektedir. Taşımalı eğitime koşullar el verdiği ölçüde son verilmeli, öğrenciler ikamet ettikleri yerleşim yerinde eğitime devam etmelidir' diyen Yılmaz, sözlerini şöyle tamamladı; "Köy okullarının yeniden açılabilmesi için gerekli öğretmen ataması acilen yapılmalıdır. Ek derslik ve okul gereksiniminin karşılanması için atıl durumda bulunan kamu binaları kullanılmalıdır. Ayrıca öğrenci sayısı belirli bir orandan az olan okullar yakın okulların kullanımına tahsis edilmelidir. Yüz yüze eğitime aşamalı ve seyreltilmiş bir şekilde geçildiği ve uzaktan eğitimin yoğun şekilde yapıldığı bir dönemde öğretmenlere ayrıca görevler verilmemeli, uzmanlık alanları dışında görevlendirmeler yapılmamalıdır."

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"ZENGİN DAHA DA ZENGİNLEŞTİ"
Şişman görevinden istifa etti
Şişman görevinden istifa etti