Advert

KOVİD-19 ARI ÜRÜNLERİNE TALEBİ ARTIRDI

KOVİD-19 ARI ÜRÜNLERİNE TALEBİ ARTIRDI
KOVİD-19 ARI ÜRÜNLERİNE TALEBİ ARTIRDI Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Koronavirüs salgını her geçen gün ülkemizde onlarca can almaya devam ederken, uzmanlar bağışıklığın güçlü tutulması gerektiğini söyledi. Bunun üzerine vatandaşlar, en çok Ordu'da üretilen bal olmak üzere tüm arı ürünlerine yoğun ilgi göstermeye başladı.

 

Ordu Arıcılar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Akın Çiftçi, özellikle koronavirüs salgını döneminde propolis, arı sütü, polen ve bal satışlarında patlama yaşandığını belirterek, sağlık ve bağışıklığın güçlenmesi için tüm vatandaşları arı ürünleri tüketmeye davet etti.

"Vatandaşların ilgisi arttı"

Arı ürünlerinin tüm dünyada insan sağlığını destekleyici ürün olarak kullanıldığına dikkati çeken Çiftçi; "Kovid-19 salgınından dolayı vatandaşlar sadece bal değil, tüm arı ürünlerine yöneldi. Polen, propolis ve arı sütüne de insanlarımızın ilgisi gayet yüksek. Bu arı ürünlerinin hepsini bulunduruyoruz. Bu ürünleri üreten arıcılarımız da var. Son dönemde polen üretimine artırmak adına Ordu İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından arıcılarımıza polen toplama tuzağı dağıtılmıştı. Bu sayede polen üretimini artırmayı amaçlıyoruz. Arı sütü ile ilgili de yine Ordu İl Tarım ve Orman Müdürlüğü'nün yaptığı ve bizlerin ön ayak olduğu çalışmalarımız var. Yine propolis de arıdan üretilen bir ürün. Hepsinin ayrı ayrı özellikleri var. Vatandaşlar, arı ürünlerinin bağışıklığı güçlendirdiğini bildiği için özellikle koronavirüs döneminde büyük ilgi gösteriyor." dedi.

"Vücut direncini artırıyor"

Arı ürünlerinin vücut dürencini artırdığını aktaran Çifti, sözlerini şöyle sürdürdü; "Ordulu arıcılarımız şu ana kadar koronavirüse yakalanmadı. Bu da gösteriyor ki arı ürünlerini tüketmek vücut direncini artırdığı gibi bütün hastalıklara karşı da doğal bir antibiyotik özelliği taşıyor. Bundan dolayı tüm vatandaşlara özellikle covid-19 salgınının devam ettiği bu dönemde arı ürünlerini tüketmelerini öneriyorum. Amacımız insanlarımızın sağlıklı olması. Ordu balının kalitesi de ortada. Kaliteli ballar üretiyoruz."

Çiftçi, arı ürünlerini alırken merdiven altı ürünlere dikkat edilmesi gerektiği uyarısında da bulundu.

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KUPADA DİŞLİ RAKİP!
KUPADA DİŞLİ RAKİP!
ÖNER ABİYE SON GÖREV
ÖNER ABİYE SON GÖREV