Advert

KOSGEB’DEN 758 FİRMAYA DESTEK

KOSGEB’DEN 758 FİRMAYA DESTEK
KOSGEB’DEN 758 FİRMAYA DESTEK Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Vali Tuncay Sonel, kamu kurumlarının çalışmalarını, faaliyetlerini ve projelerini yerinde görmek ve bilgi almak amacıyla gerçekleştirdiği kurum ziyaretleri kapsamında İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü ile Ordu’da 758 firmaya 14 Milyon 447 bin TL destek ödemesi yapan KOSGEB Müdürlüğünü ziyaret etti.

İlk olarak İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğünü ziyaret eden Vali Tuncay Sonel,  İl Çevre ve Şehircilik Müdürü Hüseyin Öztürk’ten çevre ve şehircilik alanında Ordu’da yürütülen çalışmalar, kurumun faaliyetleri, karşılaşılan sorun ve sıkıntılar hakkında detaylı bilgi aldı. Müdürlük bünyesinde, 11 şube müdürlüğü ve 142 personelle hizmet verdiklerini belirten Müdür Hüseyin Öztürk, başta çevre ve imar mevzuatı ihlalleri konusunda kontrol ve denetim görevi ifa ettiklerini kaydetti.

İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü ziyaretinin ardından aynı yerde bulunan KOSGEB Ordu Müdürlüğüne geçen Vali Tuncay Sonel, KOSGEB Ordu Müdürlüğü birimlerini gezerek, incelemelerde bulundu ve çalışmalarla ilgili Kurum Müdürü Sinan Şahin’den bilgi aldı. KOSGEB Ordu Müdürlüğünün 2009 yılında kurularak faaliyete başladığını belirten Kurum Müdürü Sinan Şahin, KOBİ’lere, KOSGEB Destek Yönetmeliği kapsamında; Genel Destek Programı, KOBİ Proje Destek Programı, Ar-Ge, İnovasyon ve Endüstriyel Uygulama Destek Programı, Girişimcilik Destek Programı, İşbirliği-Güçbirliği Destek Programı, Tematik Proje Destek Programı, Gelişen İşletmeler Piyasası KOBİ Destek Programı uygulandığını ve Girişimcilik Destek Programına talebin çok olduğunu kaydetti. Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KUPADA DİŞLİ RAKİP!
KUPADA DİŞLİ RAKİP!
ÖNER ABİYE SON GÖREV
ÖNER ABİYE SON GÖREV