"KORONAYA RAĞMEN..."

Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Ordu Kültür ve Turizm İl Müdürü Uğur Toparlak, koronavirüs salgınına rağmen Ordu olarak turizm sezonunu iyi geçirdiklerini dile getirdi.

Herkesin pandemide turizmin çok gerileyeceğini düşündüğünü söyleyen Toparlak, buna rağmen Ordu'da otellerin doluluk oranının gayet iyi olduğunu, özellikle Çambaşı ve Perşembe Yaylası sayesinde doğa turizminin ön plana çıktığını ifade etti.

"Süreci iyi geçirdik"

Koronavirüsün tüm dünyayı etkilediğini ve bu yüzden turizm rakamlarında gerilemeler olduğunu belirten Toparlak, "Ordu, Pandemi dönemini turizmde iyi geçiren illerden bir tanesi. Geçen senenin % 50 altındayız ama Türkiye geneline baktığımız zaman gayet güzel bir sonuç. Çünkü pandemi döneminden geçiyoruz. Bu süreci iyi geçirdik. Turizm açısından daha güzel günlere koşacağız."

Ordu'nun yaz ve doğa turizminde olduğu gibi kış turizminde de iddialı olduğunu aktaran Toparlak, Çambaşı Kayak Merkezi ile birlikte kış turizminde de söz sahibi olmaya başladıklarını söyledi.

Ordu'da turizminde her türü için çalışmaların devam ettiğine değinen Toparlak; "Ordu’da farklı turizm alanlarında çeşitli çalışmalar yaparak turizm 12 aya yaymayı planlıyoruz." dedi.

Koronavirüsün etkisinin azalmasıyla turizmin yeniden hareketlenmeye başlayacağını belirten Toparlak, 2021 yılında Ordu'nun da turizm pastasından hak ettiği payı alacağını dile getirdi.

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Aşı sırası 75 yaş üstünde
Aşı sırası 75 yaş üstünde
Son dakika transferi!
Son dakika transferi!