Advert

Korona hastaları bahçede fındık topluyor!

Korona hastaları bahçede fındık topluyor!
Korona hastaları bahçede fındık topluyor! Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

 

CHP Milletvekili Dr.  Mustafa Adıgüzel, Sağlık Bakanının kamuoyunu kandırmaya devam ettiğini ileri sürerek, evine gönderilen yüzlerce hastanın fındık topladığını ileri sürdü.

Ordu’da bir düğünden 32 kişiye korono bulaştığı örneği veren Sağlık bakanı Dr. Fahrettin Koca’ya yine Ordu’dan örneklerle cevap veren Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, “Artık hastanelerde yer sorunu olduğu için pozitif vakalar evine gönderiliyor. Bu şekilde evine gönderilen ve hiçbir sağlık sorunu olmayan genç bir kadın, dört gün sonra evinde fenalaşarak tekrar hastaneye gönderiliyor. Ordu Devlet Hastanesi’nin acilinde benim de dahil olduğum yoğun bakım yeri arama çalışmaları sonuç vermeden dün hastayı kaybettik. Bu şekilde pozitif olduğu halde evine gönderilen yüzlerce insan, fındık bahçelerinde diğer sağlıklı insanlarla birlikte fındık topluyor” dedi.

Saklamaya devam!

Sağlık Bakanı Koca’nın yoğun bakım yatağı doluluk oranının yüzde 64,8 olduğunu açıklamasına karşın Adıgüzel, sahadaki gerçeklerin farklı olduğunu belirten Adıgüzel, “Sağlık Bakanı, Doğu Karadeniz’deki 10 gün için toplam pozitif vaka sayısını 80 açıkladığı gün sadece Ordu’da yeni vaka sayısı 160 idi. Bizim sahadan aldığımız veriler, her 5 bin nüfusa karşılık bir yeni vaka olduğu doğrultusundadır. Bu şekilde Türkiye’de sadece pozitif yeni vaka günlük 12 binin üzerindedir. Sağlık Bakanı’nın açıkladığı rakamlar bunun 10’da biri” diye konuştu. Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tarım müdüründen anlamlı hareket!
Tarım müdüründen anlamlı hareket!
72 kişi daha koronavirüse yenildi
72 kişi daha koronavirüse yenildi