KONTROLDEN ÇIKTI

KONTROLDEN ÇIKTI
KONTROLDEN ÇIKTI Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Ordu’da olağanüstü tedbirler; Hastane otoparkları ve yemekhaneler yoğun bakım oluyor

Ordu’da artan Covid-19 vaka artışları nedeniyle yaşanan izole servis ve yoğun bakım ihtiyacı nedeniyle olağanüstü tedbirler alındı. Tüm acil ameliyatlar iptal edilirken, Devlet Hastanesi personel otoparkına da prefabrik yoğun bakım yapılmasına karar alındı.

Vali Tuncay Sonel Başkanlığında toplanan İl Pandemi Kurulu’nda alınan kararlar arasında; Ordu Devlet Hastanesinde prefabrik binada bulunan polikliniklerin kapatılıp ilave yoğun bakıma dönüştürülmesi, Ordu Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi ana hizmet binasında bulunan yemekhane ve 1.katında bulunan birimlerin prefabrik binaya taşınması ile boşalacak alanda servis ve yoğun bakım planlanması, başka kurumlardan sağlık kuruluşlarına personel takviyesi, Altınordu İlçe Sağlık Müdürlüğü hizmet binasının yataklı servis ve yoğun bakım oluşturmak üzere Ordu Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine tahsis edilmesi, Ordu Devlet Hastanesi Covid-19 Acil Servisi önündeki personel otoparkına prefabrik yoğun bakım planlanması bulunuyor.

3 BİRİM TAŞINDI

Bu kararların hemen ardından, Ordu Devlet Hastanesi’nde hizmet vermekte olan Göz Hastalıkları, Psikiyatri Hastalıkları ve Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastalıkları Poliklinikleri, pazartesi gününden itibaren, Akyazı Mahallesi Semt Polikliniğinde hizmet vermeye başlayacak.

Ordu Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi yanındaki SGK lojmanlarına ait alan SGK’dan  kiralanmak Eğitim ve Araştırma Hastanesi yemekhane ve idari birimlerin taşınacağı prefabrik bina yapılacak. Ordu Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi ana hizmet binasında bulunan yemekhane ve 1.katında bulunan birimlerin prefabrik binaya taşınması ile boşalacak alanda servis ve yoğun bakım birimleri kurulacak.

MÜDÜRLÜK BİNASI DA YOĞUN BAKIM OLACAK

Altınordu İlçe Sağlık Müdürlüğü hizmet binasının yataklı servis ve yoğun bakım oluşturmak üzere Ordu Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine tahsis edilecek.

OTOPARKA PREFABRİK YOĞUN BAKIM

Ordu Devlet Hastanesi Covid-19 Acil Servisi önündeki personel otoparkına prefabrik yoğun bakım birimi yapılacak.  

AMELİYATLAR İPTAL

Ameliyatlarla ilgili alınan karar da şöyle; “İlimizde Covid-19 vaka sayılarının hızla artması nedeniyle; acil olmayan cerrahi işlemlere ara verilmesine, ameliyathane odalarının yalnızca acil cerrahi girişimler yapılacak şekilde düzenlenmesine ve ameliyathanede çalışan personelin hastanelerin diğer alanlarında görevlendirilmesine. “ Ordu Hayat

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEMEMENSPOR'U ORDULULAR TAŞIYOR
MEMEMENSPOR'U ORDULULAR TAŞIYOR
AYDIN ÜSTÜNTAŞ ÖDÜLÜ İÇİN BAŞVURULAR BAŞLADI
AYDIN ÜSTÜNTAŞ ÖDÜLÜ İÇİN BAŞVURULAR BAŞLADI