KOMŞU ZİYARETİ!

KOMŞU ZİYARETİ!
KOMŞU ZİYARETİ! Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Ordu’ya gelen Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Büyükşehir Belediyesini de ziyaret etti. Başkan Güler, "Trabzon’a komşu olmak bizim için bir gurur" dedi.

 

Başkan Murat Zorluoğlu, Ordu ile ortak tarihi paylaştıklarını belirtirken, Başkan Hilmi Güler ise hayata geçirdikleri planları anlattı.

"Önemli katkıları olacak"

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, "Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanımız tecrübeleriyle hem Trabzon’a hem de bölgemize önemli katkıları olacak. Kendilerinin başarılarıyla gurur duyuyoruz. Trabzon bizim için kültürel, tarihi, sosyal açısından çok önemli bir şehir. Trabzon’a komşu olmak bizim için bir gurur. Hem DOKA hem de DOKAP’ta ortak olduğumuz projelerimiz var. Trabzon’da turizm, kültürel, sosyal anlamda yapacağımız çalışmalarımız var." dedi.

"Ortak tarihi paylaşıyoruz"

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu ise; "Ordu bizim ateş komşumuz. İhtiyaç duyduğumuzda her zaman desteklerini aldığımız çok özel bir şehir. Trabzon ile Ordu arasında iş birliğini artıracak mekanizmaları oluşturmak ve bölgesel kalkınma perspektifini tüm bölge iller için ortaya koyacak bir anlayışla inisiyatif başlatabileceğimizi düşünüyorum. Ortak tarihi paylaşıyoruz. Bu bakımdan bunun çok daha ileriye taşınarak ekonomi, turizm, tarım anlamında bölgesel bir bakış açısıyla her iki şehrin menfaatini maksimize edecek adımları yerelden başlatarak atmamız gerekiyor." diye konuştu.  

Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Haşereyle topyekün mücadele
Haşereyle topyekün mücadele
"SEYYANEN ZAM İSTİYORUZ"